TRAGJEDI/ Shoferin e zë gjumi në timon, autobuzi rrëzohet në përrua, 15 të vdekur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të paktën 15 persona kanë humbur jetën ditën e sotme në Meksikë, pasi një auotbus u përfshi në një aksidet tragjik.

Ngjarja ka ndodhur në Nayarit, ku autobusi doli nga kursi i tij dhe ra në një përrua 30 metra , pranë fshatit Baranca Bianca. Ekipet e shpëtimit kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë shpëtuar 21 persona, të cilët janë dërguar në spital. Gjendja e disa prej tyre cilësohet si kritike.

Sipas informacioneve, autoritetet vlerësojnë se shoferin mund ta ketë zënë gjumi në timon, për pasojë ka humbur kontrollin e autobusit.

Të fundit

8 konservat më të mira për humbjen e peshës

Kur bëhet fjalë për të humbur peshë, zgjedhjet e duhura ushqimore janë thelbësore. Ushqimet e konservuara mund të jenë...

Operacioni i SPAK/ Arrestohet Naim Stafuka

Vijon operacioni i SPAK në disa qytete të vendit pas lëshimit të 50 urdhër-arresteve për kapjen e "kokave" të krimit. Mes urdhër-arresteve të firmosura nga...

Vula e PD/ Basha apo Berisha? Ja gjyqtarët që kanë në dorë fatin e demokratëve

Gjykata e Apelit në Tiranë është vënë dje në lëvizje, ndërsa ka caktuar datën 11 qershor si datën kur do të rinisë sërish gjykimin...

“Mamaja më thoshte vdis te burri”/ Rita Lati rrëfehet si asnjëherë më parë

Rita Lati ka rrëfyer peripecitë e jetës, sesi iu desh të rriste e vetme Rozën dhe dhunën që ka përjetuar në familje. E ftuar në...

“Skyscanner”: Vizitoni plazhet më të bukura në Shqipëri

Rërë e butë, ujë i kristaltë, peizazhe që të lënë pa frymë – zbuloni plazhet mahnitëse të Shqipërisë, sipas një artikulli të botuar në...

Lajme të tjera

Web TV