test

Zyrtare/ Klubi holandez Ajax prezanton blerjen e portierit 19-vjeçar shqiptar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Portieri me origjinë shqiptare i Eintracht Frankfurt, Diant Ramaj është transferuar te gjigantët holandezë të Ajaxit, ku edhe është prezantuar zyrtarisht këtë të enjte dhe ka firmosur për 5 sezone…

Gardiani 21-vjeçar i cili është rritur në Gjermani dhe ka qenë pjesë e Eintracht Frankfurt prej dy sezonesh është gati për një aventurë të re, këtë herë te klubi i mirënjohur holandez, që shquhet për promovimi ne futbollistëve të talentuar.

ramaj-2.jpg

E nëse një shqiptar largohet, një tjetër ‘gëzon’ te Eintracht Frankfurt. Bëhet fjalë për gardianin e kombëtares shqiptare, Simon Simoni, i cili ngjit shkallët e hierarkisë, pasi tanimë do të jetë portieri i dytë i skuadrës nga Frankfurti.

Simoni u transferua në Bundesligë në janar, duke qenë fillimisht portieri i tretë, por me largimin e Diant Ramajt, bëhet zëvendësuesi i parë i Kevin Trapp, me synimin që shumë shpejt t’i marrë edhe vendin e titullarit.

Gardiani 19-vjeçar shqiptar nuk ka debutuar ende me Eintrachtin e Frankfurtit, por sezonin që lamë pas luajti 8 ndeshje si titullar me skuadrën e dytë, që garon në ligat e ulëta gjermane.

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV