test

VIDEO/ Turistët në Itali rrëzuan një statujë 150-vjeçare për të bërë foto

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një grup turistësh të rinj gjermanë, duke pozuar për foto për në rrjetet sociale, rrëzuan një statujë të vlefshme në një vilë në veri të Italisë, tha menaxheri i vilës, Bruno Golferini.

Dy nga grupi u ngjitën në shatërvan për të përqafuar skulpturën “Domino” të artistit Enrique Buti dhe një i tretë e shtyu atë me një shkop përpara se statuja 1.70 metra e gjatë të binte në tokë.

Golferini u shpreh se kishte paraqitur një raport në polici kundër të 17 turistëve gjermanë që ishin në grupin që mori me qira vilën. Ata janë larguar ndërkohë nga Italia dhe e gjithë ngjarja është regjistruar nga kamerat e vëzhgimit.

Turistët janë larguar ndërkohë nga Italia dhe e gjithë ngjarja është regjistruar nga kamerat e vëzhgimit.

Statuja është rreth 150 vjet e vjetër dhe vlera e saj llogaritet rreth 200 mijë euro, duke shtuar se riparimi është i vështirë për shkak të dëmtimeve shtesë të pllakave në shatërvan.

Të fundit

‘Çmendet’ moti/ Përmbytjet bëjnë kërdinë në këtë vend, 9 viktima dhe 17 të zhdukur

Të paktën 9 persona kanë vdekur dhe 17 të tjerë mbeten të zhdukur për shkak të shirave të dendur...

Subvencionet në bujqësi, 18 mijë aplikime fituese deri tani

Në Skemën Kombëtare të Mbështetjes në Bujqësi 2024, rreth 18 mijë aplikime janë shpallur fituese pas përfundimit të fazës së parë, ndërsa procesi vijon...

4 arsyet psikologjike pse gocat qajnë kur kanë ditëlindjen

Me siguri që edhe ju i keni parë videot e ditëlindjeve që qarkullojnë në platformat Reddit apo TikTok, ku shumica e gocave shfaqen duke...

“Alma Arrazi, fillimi i fundit tragjik”/ Ja çfarë i tha bashkëshorti para aktit fatal

Rasti i Alma Arrazit, e cila u vetëmbyt në ujërat e lumit Buna sëbashku me 3 fëmijët e mitur, vijon të tronditë opinionin. Ditën...

E përplasin me makinë dhe më pas e rrahin, 5 persona bëjnë për spital 18-vjeçarin

Një 18 vjeçar është dhunuar me mjete të forta nga disa persona në Korçë, raporton për Balkanweb, gazetarja Lorena Kodra. Ngjarja ka ndodhur në lagjen...

Lajme të tjera

Web TV