test

Zyrtare/ Chelsea prezanton blerjen e portierit Robert Sanchez

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Robert Sanchez është portieri i ri i Chelseat. Klubi londinez ka prezantuar zyrtarisht gardianin 25-vjeçar spanjoll, i cili vjen nga Brighton për një shifër prej 30 milionë eurosh.

Marrëveshja mes dy klubeve ishte arritur dy ditë më parë, teksa portieri spanjoll kreu testet mjekësore të premten dhe u prezantua zyrtarisht mëngjesin e të shtunës nga Chelsea.

Robert Sanchez është pjesë e Brighton që prej 2013-ës dhe pas aventurës në ekipin e moshave dhe dy huazimeve, është shndërruar në titullar që prej sezonit 2020-2021, duke u rritur vazhdimisht dhe treguar siguri mes shtyllave.

Pikërisht për këtë arsye, Chelsea vendosi të investojë pikërisht për Robert Sanchez paratë që mori nga shitja e Eduard Mendy në Arabinë Saudite.

Tashmë për spanjollin nis një eksperiencë e re, ku do të duhet të rivalizojë për një vend titullari me patriotin e tij Kepa Arrizabalaga, i cili ka qenë portieri titullar i londinezëve në sezonin që sapo u mbyll.

Të fundit

Burim i shkëlqyer vitaminash për organizmin, zbuloni cilësitë e farave të shalqirit

Ngrënia e shalqinit është një proces që sfidohet nga farat e shumta të tij. Zgjedhja është e qartë. Ose...

Pse Berisha caktoi protestën kombëtare më 12 korrik?

Nga Ylli Pata Përse Sali Berisha zgjodhi ditën e samitit të NATO-s si datë për protestën e tij kombëtare? Kryesia e partisë së Sali Berishës, tashmë...

Kredi me zero interes për punonjësit e administratës, ja si do të ndahen, kriteret

Zbardhet sistemi i pikëzimit me kriteret mbi bazën e të cilave do të vlerësohen punonjësit e administratës që aplikojnë për të përfituar kredi me...

Djali i Belerit kandidat i PD për Himarën? Dhuli zbulon çfarë pritet të ndodhë

Apeli i GJKKO la në fuqi dënimin për Fredi Belerin me 2 vite burg për korrupsion zgjedhor. Ish-zëdhënësi i fushatës së Belerit, Skerdjan Dhuli...

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari i njohur

Shifty Shellshock, emri i vërtetë i të cilit ishte Seth Binzer, i grupit Crazy Town, të cilët u bënë të njohur për këngën e...

Lajme të tjera

Web TV