Joe Biden do të pushojë nga puna punonjësit që nuk marrin lejen vjetore

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Joe Biden do të ishte shefi i ëndrrave për këdo. Ka vendosur të pushojë nga puna çdo punonjës që nuk merr lejen vjetore.

“Nëse nuk merrni kohë për t’u kujdesur për jetën tuaj personale, do të pushoheni nga puna”, u thotë punonjësve.

Në fakt këtë rregull e ka vendosur që në kohën që ka qenë senator. Biden e zbuloi në një podcast ditët e fundit.

Vitet e përvojës e kanë ndihmuar Biden të kuptojë rëndësinë e marrjes së kohës së lirë. Interesante apo jo?

Të fundit

Ikja pa kthim, 604 mijë shqiptarë kanë marrë shtetësinë në një vend të BE-së në 20 vjet

Janë 604 mijë shqiptarë që janë pajisur me pasaportë të një vendi të Bashkimit Europian në 20 vitet e...

Mbi të pakënaqurit nga Perëndimi, që ka zbarkuar në Tiranë

Nga Mero Baze Mbajtja sot e Samitit të Ballkanit Perëndimor me BE për planin e ri të rritjes, si dhe ai i një dite më...

Berisha: Dy takimet në Tiranë nuk ishin samite

Ish-kryeministri Sali Berisha foli mbrëmjen e sotme për dy samitet e mbajtura në Tiranë në dy ditët e fundit. Berisha tha se të dyja takimet...

U tha se thumboi Arbana Osmanin për ‘Big Brother VIP’, reagon Dea Mishel

Një postim i Dea Mishel gjatë spektaklit të kaluar të 'Big Brother VIP Albania 3' shkaktoi disa polemika në rrjet. “Unë e ndjek Big-un sivjet...

A ka pasur Shqipëria Aleks Navalny-t e saj?

Nga Ylli Pata Historia e eleminimit të njeriut që mund t’i trondiste pushtetin Vladimir Putinit ka marrë sot kryeartikutjt e mediave kryesore në botë. Disa thonë...

Lajme të tjera

Web TV