“I qetë dhe kokëfortë”/ Katër burra të zodiakut që do ta ruajnë martesën me çdo kusht

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një çift duhet ta duan shumë njëri-tjetrin, të jenë të vendosur për të kapërcyer të gjitha pengesat për të qëndruar bashkë dhe kjo kërkon punë të palodhur nga të dyja palët.

Më poshtë do të lexoni se cilët janë 4 meshkujt e zodiakut që do të përpiqen ta ruajnë martesën me të gjitha forcat!

DEMI

Demi është i durueshëm, i qetë dhe kokëfortë dhe këto e ndihmojnë të hyjë në një marrëdhënie dhe me hapa të ngadaltë e të qëndrueshëm të arrijë nivelin që dëshiron.

Ai mund të mos jetë me nxitim, ai dëshiron kohën e tij për të fituar besimin që i nevojitet dhe për të qenë i sigurt për ndjenjat e tij, por kur vendos të jetojë me një grua dhe të ndajë pjesën tjetër të jetës së tij me të, ai nuk do të kthehet pas.

GAFORRJA

Gaforrja dëshiron të martohet, të ketë shtëpi, të krijojë familje dhe zakonisht marrëdhëniet që krijon kanë këtë këndvështrim. Nëse, ai ka fëmijë, atëherë ai u përkushtohet atyre dhe nevojave të tyre.

AKREPI

Akrepi, siç e dini, është absolut, ndaj kur të krijojë një lidhje do të jetë “përgjithmonë”, edhe pse, sigurisht, për aq kohë sa bie në dashuri dhe tjetri ka fituar besimin e tij. Ndjenjat e tij kanë thellësi dhe… gjerësi, ai i jep të gjitha, por të njëjtën gjë kërkon nga partneri. Ai është i vështirë si personazh, por është i besueshëm, i qëndrueshëm dhe i përkushtuar.

BRICJAPI

Bricjapi dihet se shkon mirë, ndaj marrëdhëniet e tij duan të jenë të qëndrueshme dhe afatgjata, në fund të fundit karakteristikë e tij kryesore është durimi, por edhe rezistenca ndaj vështirësive. Ai mund të mos hapet emocionalisht, mund të duket i rezervuar, por me të vërtetë e do dhe nuk do ta prishë marrëdhënien e tij për një mendjelehtësi apo aventurë që gjithsesi nuk është stili i tij.

Të fundit

U përfolën se ishin ndarë/Jennifer Lopez e Ben Affleck shfaqen në krahët e njëri-tjetrit

Prej disa ditësh në shtypin rozë u përfol për një ndarje të mundshme midis këngëtares Jennifer Lopez dhe aktorit...

Operacioni i SPAK/ Arrestohet në Belgjikë rivali i Ervis Martinajt (Emri)

Në kuadër të operacionit të spak pas shkëmbimit të informacionit mes policisë shqiptare dhe asaj belge është bere e mundur arrestimi i Leonard Dukës. Ndaj...

Veliaj vizitë në Tokio, do përfaqësoj presidencën e B-40, takime me kryetaren e bashkisë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj nis sot një vizitë të shkurtër në Tokio të Japonisë, ku do të përfaqësojë edhe rrjetin e...

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK

Profesori i njohur, Ervin Karamuço ka treguar detaje të forta lidhur me megaoperacinonin e djeshëm të SPAK për personazhe të njohura të botës së...

8 konservat më të mira për humbjen e peshës

Kur bëhet fjalë për të humbur peshë, zgjedhjet e duhura ushqimore janë thelbësore. Ushqimet e konservuara mund të jenë një opsion i shkëlqyer për...

Lajme të tjera

Web TV