test

E papritur, Lopetegui largohet nga pankina e Wolves pak ditë para fillimit të sezonit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Julen Lopetegui mori drejtimin e Wolvesit në nëntorin e vitit të kaluar, në një moment tepër të vështirë për skuadrën. Wolverhampton kaluan një sezon plot vështirësi, por ia dolën të siguronin qëndrimin në Premier League.

Tekniku spanjoll është larguar nga stoli i skuadrës ishullore pak ditë përpara nisjes së sezonit të ri, që starton të premten e 11 gushtit me duelin Burnley-Manchester City.

Me anë të një komunikate zyrtare, klubi i Wolvesit lajmëron tifozët se drejtuesit dhe trajneri kanë gjetur gjuhën e përbashkët për t’i dhënë fund rrugëtimit së bashku.

Disa çështje të ndryshme, si merkatoja, ndikuan që palët të mos vijonin të ishin në sintoni. Dhe zgjidhja më e mirë për të gjithë ishte ndarja. Wolves luan takimin e parë të sezonit 2023/2024 në “Old Trafford” përballë Manchester United (14 gusht).

Kjo ishte aventura e parë në Angli për Lopeteguin, i cili më parë ka drejtuar skuadra si Real Madrid, Sevilla dhe Porto. Ndërkohë që qëndroi në pankinën e kombëtares së Spanjës në vitet 2016-2018.

Të fundit

Samiti i Paqes për Ukrainën, Spiropali takohet në Zvicër me zv.Presidenten e SHBA-ve

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është takuar me Zv.Presidenten e Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

Trump me deklarata të forta ndaj Zelenskyt: Shitësi më i madh në histori

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky është "shitësi më i madh në histori. Sa herë që vjen në këtë vend ai largohet me 60 miliardë dollarë....

Udhëheqësit botërorë në Samitin e Paqes për Ukrainën që mbahet në Zvicër, ç’do ndodhë?

Udhëheqësit botërorë në samitin e paqes në Ukrainë që po mbahet në Zvicër, pritet të miratojnë një deklaratë që riafirmon integritetin territorial të Kievit. Më...

Sot Kurban Bajrami, Kryetarja e Kuvendit uron besimtarët: Sakrificën në emër të besimit

Kryetarja e parlamentit të Shqipërisë Lindita Nikolla ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Nikolla shprehet ndër të tjera që sakrificën në emër...

Ishin përgatitur për të sulmuar shqiptarët, 50 tifozë italianë bien në prangat e policisë

Rreth 50 tifozë italianë janë arrestuar ditën e djeshme, përpara ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërisë, e vlefshme për Kampionatin Europian të futbollit. Gazeta gjermane Bild...

Lajme të tjera

Web TV