Sa i gjatë duhet të jetë takimi i parë?!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjatësia e takimit ka rëndësi

Sa më i gjatë të jetë takimi i parë, aq më të mëdha janë shanset për një takim të dytë. Kjo ishte e vërtetë derisa u bënë dy orë e gjysmë, kohë në të cilën shanset për një takim të dytë filluan të bien. Pra, duket sikur 2.5 orë është pika e ëmbël, më e gjatë ose më e shkurtër, dhe shanset tuaja për ta parë këtë person përsëri fillojnë të bien.

Rregulli i takimeve dy orëshe

Ndonëse shanset për një takim të dytë arrijnë një pikë të ëmbël në pikën dy orë e gjysmë në një takim, shumica e njerëzve preferojnë një takim të mirë dhe të modës së vjetër dy orëshe. Sondazhi zbuloi se për 34 për qind e të anketuarve kohëzgjatja e preferuar e takimit është dy orë, as më shumë, as më pak

Një takim i shkurtër nuk premton shumë

Në mënyrë të parashikueshme, pothuajse askush nuk dëshiron një takim 15-minutësh. Një 0,38 për qind e vogël e të anketuarve përdori çerekoren si kohëzgjatjen më të mirë të takimin romantik. Zakonisht një takim kaq i shkurtër do të thotë se ka mosinteresim të ndërsjellë, ose të paktën mosinteresim nga njëra anë./ S.M

Të fundit

E pazakontë/ Erjola përgatit hallvën “e vdekjes” për çiftin Ilnisa-Meriton!

Situatat kanë qenë të shumta mes banorëve të “BBV3”, teksa mes tyre ka miqësi, por edhe debate e ‘përplasje’...

Shuhet nga jeta komediani i njohur Richard Lewis

Richard Lewis, komediani i njohur amerikan ka ndërruar jetë në moshë 76- vjeçare. Lewis, i cili zbuloi se ishte diagnostikuar me sëmundjen e Parkinsonit...

Rusi/ Arrestohet kryeredaktori i gazetës së pavarur për një artikull kundër ushtrisë

Kryredaktori i i gazetës së pavarur Novaya Gazeta është arrestuar në Moskë pasi akuzohet se ka diskredituar forcat ushtarake ruse. Sergei Sokolov u ndalua...

Strukturat informale/ 200 mijë lekë gjobë kush nuk deklaron numrin e pushuesve

Nga dhomat e thjeshta deri tek vilat që akomodojnë pushues përmes AirBNB apo Booking dhe nuk kanë një licencë, do të regjistrohen në Qendrën...

Sa njerëz në botë festojnë ditëlindjen më 29 shkurt?

Rreth 0.27 për qind e popullsisë së botës feston ditëlindjen sot, më 29 shkurt. Edhe pse ky mund të duket si një numër i vogël,...

Lajme të tjera

Web TV