Dramë në “Sagën” Kane-Bayern, Daniel Levy nuk lejon bomberin të udhëtojë drejt Gjermanisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Harry Kane duhet të presë për t’u zyrtarizuar si sulmuesi i ri i Bayern Munchen. Sipas shtypit anglez, Tottenhami ka bllokuar transferimin e sulmuesit te kampionët e Gjermanisë. Pasi drejtuesit janë penduar për pranimin e 100 mln paundëve nga Bavaria.

30-vjeçari pritej të fluturonte drejt Gjermanisë për të kryer testet mjekësore, dhe më pas të zyrtarizohej te Bayerni. Por, siç duket transferimi ka ngecur për momentin. Nga ishulli raportohet se presidenti i Tottenhamit, Daniel Levy e vlerëson sulmuesin plot 120 mln paund. Pra 20 më shumë nga oferta e gjigantëve gjermanë.

Te Bayerni kishin planifikuar që goleadori dhe kapiteni i Spurs të regjistrohej deri të premten, në mënyrë që të ishte i gatshëm për sfidën e fundjavës me Leipzigun.

Kane është bllokuar në aeroport dhe duhet të presë për të nisur aventurën e tij të parë jashtë Britanisë së Madhe. Nuk dihet nëse Bayerni do të përmbushë kërkesat e klubit londinez, apo presidenti Levy do të heqë dorë nga lojërat e tij dhe fiksimet e tij…

Të fundit

SPAK ‘frenon’ rritjen e çmimeve të apartamenteve

Pastrimi i parave të krimit të organizuar, investimet në pronat e paluajtshme, mbetet mënyra kryesor për pastrimin e parave...

‘Katunar pa pretendime dhe i padukshëm’/ Ku e sheh veten kryeministri Rama pas 20 vitesh

Ku e sheh veten kryeministri Edi Rama pas 20 vitesh? Në podcastin ‘Flasim’ ku kishte të ftuar këngëtarin Alban Skënderaj Rama tregoi “Duke u marrë me...

Teknologjia e shëndetit/ Inteligjenca Artificiale do vizitojë njëlloj si një mjekët

Inteligjenca Artificiale do t’ju vizitojë njëlloj si një mjek. Inteligjenca Artificiale është shumë premtuese në kujdesin shëndetësor. Por ajo gjithashtu përballet me pengesa të...

“Do e gjej forcën në dhimbje”, çfarë shkruante në rrjetet sociale efektivja që u vetëvra

Një ngjarje e rëndë tronditi Tiranën pasditen e së premtes, ku 21-vjeçarja Aldorjana Loshi, efektive në komisariatin nr.5 në Kamëz i dha fund jetës...

Media franceze ‘Grazia’: Shqipëria, destinacioni më i kërkuar nga pushuesit në 2024-n

Shqipëria, është një destinacion i ri që ka mahnitur çdo turist të huaj, por që mbetet ende shumë pak e njohur për publikun e...

Lajme të tjera

Web TV