Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno

Emigrantët rikthejnë Covid-19 në Shqipëri/ Ja qarku ku janë konfirmuar rastet e para

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Covid-19 është rikthyer në vendin tonë, teksa në qarkun Fier janë konfirmuar rastet e para. Brenda dy ditëve të fundit në Fier, Patos e Roskovec janë zbuluar 20 raste me Covid.

Drejtuesi i Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor në Fier, Arbër Arapi është shprehur se situata e rritjes së rasteve me Covid në Fier është shkak i fluksit në rritje të emigrantëve.

Duke marrë parasysh këtë situatë është rritur edhe kryerja e testimeve. Për drejtuesin e Kujdesit Shëndetësor në Fier pavarësisht se kemi raste të shtuara me Covid, gjendja shëndetësore e pacientëve ka pasur simptoma të lehta pa rrezik për jetën.

“Kemi raste të shtuara, aktualisht kemi 20 raste pozitive, në krahasim me javën e kaluar janë dyfishuar. Femijët nën tre muajsh transportohen në Tiranë, ndërsa ata mbi ter muaj në shtëpi, në varësi të rasteve.“- tha Arber Arapi.

Por rastet me covid janë shfaqur edhe tek fëmijët. Në këto ditë të Gushtit është regjistruar edhe një numër i lartë vizitash dhe shtrime të fëmijëve në spital nga virozat e stinës. Sipas mjekes pediatre Anila Muka shkak i fluksit të rritur të fëmijëve të sëmurë janë virozat si dhe Covid.

Vetëm në 24 orë numri i vizitave shkon në mbi 85 fëmijë dhe mbi 20 shtrime në spital. Numrin më të lartë të fëmijëve të sëmurë e përbëjnë fëmijet e emigrantëve, ndërsa shenjat që shfaqin pacientët e vegjël janë temperatura e lartë si dhe çrregullime të aparatit të tretjes.

“Rastet në këtë periudhë i shton fluksi dhe ardhja e emigrantëve, janë kryesisht me të vjella, pickime alergji plus kemi dhe raste me Covid.”-tha Anila mukaj pediatre./ S.M

Të fundit

Siguria në plazhe/ Bllokohen 34 mjete lundruese në Shëngjin, Durrës, Ksamil e Velipojë

Gjatë kësaj jave nga Ksamili në Velipojë, Policia Kufitare ka bllokuar 34 mjete lundruese. Njoftimi i policisë: Mjetet e bllokuara: 24...

Misteri/ Atentatori shënjestronte Trump, snajperistët e shërbimeve sekrete …

Atentatori i Donald Trump në Pensilvani është identifikuar si Thomas Matthew Crooks. Ai u ekzekutua pasi qëlloi ndaj Trump, i cili po mbante një fjalim...

Veliaj me të rinjtë socialistë: PS e vetmja forcë që mbështet rininë

Këtë fundjavë, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ishte i ftuar në “Futu në lojë”, një garë debati mes të rinjve socialistë, që...

Skandali tek Onkologjiku/ Ҫështja e mjekëve kalon në SPAK

Dosja e spitalit “Onkologjik”, e finalizuar me shumë bujë nga prokuroria e Tiranës, është transferuar për hetime të mëtejshme në Prokurorinë e Posaçme SPAK. Vendimi...

Shpejtësi dhe përdorim telefoni në timon, Rrugorja e Tiranës arreston 13 persona

Policia Rrugore e Tiranës, ka arrestuar 13 persona gjatë javës që lamë pas. Gjithashtu, janë vendosur më shumë se 13 mijë masa administrative, ndërsa...

Lajme të tjera

Web TV