Të martuarit në Japoni nuk flenë kurrë bashkë, arsyeja është…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

A e dinit se çiftet në Japoni nuk flenë kurrë bashkë?!

Sipas kulturës japoneze të fjeturit në dhoma të ndara ndihmon çiftet të kenë një jetë martesore të shëndetshme. Një ndër arsyet pse çiftet nuk vendosin të shkojnë në shtrat bashkë, është orari i ndryshëm i punës që ata kanë.

Kështu që duke mos dashur të shqetësojnë partnerin se zgjohen herët për punë apo vijnë vonë, ata prefrojnë të flenë të ndarë.

Foshnjat flenë me nënat e tyre

Nënat në Japoni zgjedhin të flenë me foshnjat e tyre, pasi kjo konsiderohet shumë e rëndësishme, prandaj baballaret duhet të vendosin a të ndajnë të njëjtin shtrat apo të shkojnë në dhomë tjetër.

Për çiftet të flesh ndaras do të thotë paqe

Ata e vlerësojnë shume gjumin e tyre dhe nuk u pëlqen të pengohen gjatë gjumit, duke përmendur këtu gërhitjet gjatë natës, lëvizjet si edhe goditjet e partnerit gjatë gjumit./S.M

Të fundit

Ç’ndodhi? Njerëzit reagojnë ashpër ndaj fushatës së re të ZARA-s

ZARA ka publikuar fushatën e re (më 9 dhjetor), e cila ka ndezur zemërimin e shumë njerëzvë në rrjetet...

Situata me reshjet në vend, ministri Balla: Shoferët të qarkullojnë me kujdes

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në akset rrugore në vend pas reshjeve të shiut dhe dëborës. Balla u...

Jordania: Izraeli synon të dëbojë palestinezët nga Gaza

Ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, deklaron se Izraeli po e zbaton një politikë për t’i detyruar palestinezët të ikin nga Gaza përmes...

Adele hap shpirtin: Unë vuaj nga depresioni

Këngëtarja e famshme britanike Adele në një intervistë për Hollywood Reporter ka pranuar se vuan nga depresioni. Këngëtarja, e cila ka lindur dhe është rritur...

Saranda në listën e destinacioneve për Krishtlindje, lë pas Londrën dhe Pragën

Bazuar në mbi 600,000 votat e udhëtarëve nga 168 vende në mbarë botën, organizata e destinacioneve më të mira evropiane (EBD) ka zbuluar listën...

Lajme të tjera

Web TV