Nga çelësat tek celulari, 4 mënyra për të gjetur gjërat që keni humbur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nëse humbja e gjërave është bërë rutina juaj e përditshme, mos u shqetësoni. Disa mënyra të zgjuara do t’ju ndihmojnë të mos i kërkoni më kurrë.

Ekziston një zgjidhje për të përmirësuar organizatën tuaj dhe ekspertët ju sugjerojnë të ndiqni sa vijon:

4 mënyra për të gjetur gjërat që keni humbur

Mos e mbani celularin në heshtje

Mos e mbani celularin në heshtje nëse nuk keni nevojë të shkëputeni nga gjithçka. Nëse vazhdoni ta humbisni telefonin tuaj, duke telefonuar nga një pajisje tjetër për ta gjetur, por nuk mund ta gjeni sepse është në heshtje, atëherë kjo mund të ndryshojë shumë lehtë nëse ndaloni së uluri volumin në telefonin tuaj.

Të fundit

“Pse bredh, je pa burrë”/ Detaje nga krimi në familjen Musaku në Lushnjë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Lushnje, ku Behar Musaku plagosi...

Piktura e rrallë/ Skënderbeu i portretizuar nga Peter Appian

Një pikturë e veçantë e Peter Appian pasqyron hartën e botës së vitit 1553 ku në të dallohet Skënderbeu me mburojën e tij me...

Pensionet, përballë sfidave të plakjes së popullsisë dhe informalitetit në ekonomi

Ndryshimet që pësoi skema e pensioneve një dekadë më parë, si rritja e moshës së pensionit, apo vendosja e barazisë, pra të një raporti...

Vula e PD-së dhe mundësia anti-korrupsion e partive të reja!

Nga Ben Andoni Ka nisur të ketë shumë pritshmëri te opozita për datën 11 Qershor, kohë kur Gjykata e Apelit pritet të japë vendim për...

Humbi babain në moshën 15-vjeçare, gazetari kujton përjetimin e dhimbshëm

Ndikimi i një mësuesi nuk shtrihet vetëm përgjatë viteve të shkollës, por edhe përtej tyre. Gazetari Osman Stafa i cili ka ardhur në “Ka...

Lajme të tjera

Web TV