test

VIDEO/ Një kampion bote zbarkon në Paris, Ousmane Dembele prezantohet si lojtar i PSG

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Paris Saint-Germain ka njoftuar zyrtarisht transferimin e sulmuesit anësor, Ousmane Dembele nga Barcelona.

Kampionët francez kanë vazhduar përforcimet e mëdha gjatë këtij afati kalimtar duke konfirmuar edhe transferimin e tetë.

Pas emrave të mëdhenj si Milan Skriniar, Lucas Hernandez, Marco Asensio dhe Gonçalo Ramos, PSG ka njoftuar edhe ardhjen e një kampioni bote.

“Ousmane Dembele i është bashkuar Paris Saint-Germain nga FC Barcelona. Kampioni i botës, i cilindo të mbajë numrin 23, ka nënshkruar për 5 sezone”, shkruhet në njoftimin e PSG-së.

Transferimi i Dembeles i ka kushtuar PSG-së plot 50.4 milionë euro, ndërsa lojtari ka nënshkruar kontratë të vlefshme deri në qershor 2028.

Të fundit

E pazakontë/ Gruaja gjysmë e zhveshur dhunon shoferen e një automjeti (VIDEO)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një autostradë në Dallas, ku një grua gjysmë e zhveshur filloi të...

Hotelet në informalitet/ 2.3 mln turistë në 4 muaj, vetëm 13% të deklaruar

Më shumë të huaj që vizitojnë vendin tonë po flenë në strukturat akomoduese. Të dhënat e fundit të INSTAT, tregojnë se vetëm në muajin...

Ngriti skemë mashtruese me TVSH/ Ja sa vite burg do të vuajë 46-vjeçari Erion Berberi

Gjykata e Sarandës ka dënuar me 6 vjet heqje lirie 46-vjeçarin nga Tirana, Erion Berberi. Vendimi është dhënë 4 ditë më parë nga Gjyqtari Mikel...

Shpallet qeni më i ‘shëmtuar’ në botë, ja shpërblimi që mori pronarja

Një qen në SHBA është titulluar si më i shëmtuari në botë. “Wild Thang” që është 8 vjeç e ka fituar garën për Qenin më...

Tri zakone të praktikuara nga çiftet më të lumtura

Shumë çifte që janë të zënë bëhen të pakënaqur dhe të largët, sepse çdo gjë tjetër ka përparësi mbi marrëdhënien e tyre. Ata shpesh humbasin...

Lajme të tjera

Web TV