38-vjeçarja thyen rekordin botëror Guinness për mjekrën më të gjatë femërore

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një grua nga Michigan-i ka rritur mjekrën më të gjatë në botë pasi hoqi dorë nga rutina e rruajtjes tre herë në ditë, sipas Rekordeve Botërore Guinness.

Erin Honeycutt, 38 vjeç, ishte në gjendje të rriste mjekrën rekord 30 cm kryesisht për shkak se ajo vuan nga sindroma e vezores policistike, thanë zyrtarët e Guinness në një njoftim për shtyp.
Kjo gjendje shëndetësore shkakton çekuilibër hormonal dhe, ndër të tjera, mund të çojë në rritje të tepërt të flokëve. Në rastin e Erin, kjo simptomë e fundit e lejoi atë të merrte titullin e gruas me mjekrën më të gjatë në botë pa marrë asnjë hormon apo suplement.

Ajo tha se jeta me një mjekër kaq të gjatë ka ndjesi të përziera. Megjithatë, ajo tha se ishte kënaqësi të fitoje një rekord botëror për diçka për të cilën dikur kishte turp./E.Ç

Të fundit

Arabia Saudite nënshkruan blerjen e 105 avionëve Airbus nga Franca

Kompania Saudia Group do të blejë 105 avionë pasagjerësh Airbus, teksa ngrinte lart marrëveshjen si më të madhen e...

Mbyllet dega e një banke serbe në veri të Kosovës, shpërndau pagesat e Beogradit

Autoritetet në Kosovë njoftuan të hënën (20 maj) se kanë mbyllur gjashtë njësi të “Bankës Postare Kursimore” të Serbisë në veri të vendit, institucion...

Për të patur flokë të bukur e të shëndetshëm, këto janë 9 ushqimet që duhet të konsumoni

1.Vezët Vezët janë të parat në listë për flokë të shëndetshëm sepse ato përmbajnë shumë proteina dhe biotinë, por edhe shumë lëndë të tjera ushqyese...

“Politikanët që kanë bashkëpunuar me grupet kriminale janë të tmerruar nga SPAK!”

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdaraj i ftuar në një emision televiziv, foli për goditjen e shtatë grupeve kriminale nga SPAK. Ai tha se politikanët që kanë bashkëpunuar...

SPAK godet krimin/ Karamuço: Grupet mund të kundërpërgjigjen dhe të cenojnë sigurinë

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, i ftuar në Real Story, tha se pas aksionit të SPAK është rritur shqetësimi se grupet kriminale mund të...

Lajme të tjera

Web TV