test

Al-Hilal përgatit ofertën stratosferike për Neymar, ylli brazilian “harron” Barcelonën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Neymar Jr (31 vjeç) është shumë pranë transferimit në Arabinë Saudite tek Al-Hilal. Lajmi u raportua nga RMCsports dhe Fabrizio Romano, të cilët konfirmuan informacionin që po publikonin nga Franca. Braziliani ditët e ardhshme pritet të udhëtojë drejt Riadit për të hedhur të zezën mbi të bardhë.

Edhe pse nuk ka shifra zyrtare, mësohet se bëhet fjalë për një ofertë “faraonike” prej 100 milionë eurosh në sezon, duke e bërë atë futbollistin e dytë më të paguar pas Ronaldos.

“Ylli” i PSG-së refuzoi një ofertë prej rreth 80-milionëshe, pasi ishte i fokusuar në rikthimin e mundshëm te Barça, por propozimi i ri nga Liga Saudite e ka “larguar” nga “blaugranat”.

Pas largimit të Dembélésë te PSG, informacione të ndryshme e lidhën edhe një herë numrin 10 brazilian me Barçën, por rikthimi i tij dukej shumë i ndërlikuar. Mbi të gjitha për shkak të dy faktorëve: situatës delikate ekonomike të Barçës dhe faktit që Xavi nuk e shihte atë si të përshtatshëm për ekipin.

Neymar do t’u bashkohej tek Al Hilal emrave të tillë si Malcom, Milinkovic Savic apo Koulibaly.

Al Hilal ishte skuadra që i bëri një ofertë lashtë çdo logjike Leo Messit përpara se shtatë herë fituesi i Topit të Artë të nënshkruante me Inter Miamin.

Të fundit

Çmenduri/ Austria mposht Holandën dhe e mbyll grupin si kryesuese, zhgënjen sërish Franca

Grupi D duket se sjell edhe surprizat më të mëdha deri në këtë pikë të Euro 2024, teksa në...

Kryeministri serb: Serbia e gatshme të bëjë kompromise me Kosovën

Serbia është e gatshme për “marrëveshje dhe kompromise” në bisedime me Kosovën, tha kryeministri i Serbisë, Millosh Vuçeviq, për agjencinë AFP. Këtë deklaratë, Vuçeviq e...

Burim i shkëlqyer vitaminash për organizmin, zbuloni cilësitë e farave të shalqirit

Ngrënia e shalqinit është një proces që sfidohet nga farat e shumta të tij. Zgjedhja është e qartë. Ose duhet t’i pështysh ose t’i...

Pse Berisha caktoi protestën kombëtare më 12 korrik?

Nga Ylli Pata Përse Sali Berisha zgjodhi ditën e samitit të NATO-s si datë për protestën e tij kombëtare? Kryesia e partisë së Sali Berishës, tashmë...

Kredi me zero interes për punonjësit e administratës, ja si do të ndahen, kriteret

Zbardhet sistemi i pikëzimit me kriteret mbi bazën e të cilave do të vlerësohen punonjësit e administratës që aplikojnë për të përfituar kredi me...

Lajme të tjera

Web TV