Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

 • melbet
 • megapari
 • megapari giriş
 • melbet
 • betrari giriş
 • onbahis giriş
 • Historia që nuk ndryshohet dot

  113 563 lexime

  124,178FansaPëlqeje

  Nga Kastriot Kotoni

  Iliri ishte një nga ata të cilët reforma e shokëve punëtorë që u shpallën demokrat i treguan ligjin e asistencës në një nga shtypshkronjat më të mira të vendit. Si ekonomist i letrës dhe i shtypshkrimit me shpejtësi u hodh në biznesin e botimeve. Eci pa shumë mund me një shpejtësi marramendëse dhe puna e lidhi me Voç Karadakun, ky i fundit mbulonte shitjen në rang qyteti për librin privat, se siç ishte koha shumë njerëzve u vinte turp të shisnin mallra e ngordhnin për bukë e prisni nga shteti.
  Tavolinat e V.K-së ishin shtrirë në të tjera njohje dhe shpesh ngatërroheshin miqtë e tij, se vinin nga profesione nga më të ndryshmet.
  Rudolf Dodbiba shkencëtar i mercologjisë shqiptare mbaruar në Hungari i nxiste më të rinjtë që të hidheshin në biznes, e ishte një ndërmjetës i shkëlqyer i biznesit shqiptar me atë hungarez.
  Dilaver Shkurti një ekspert i tregut të lirë, si ish diplomat tregtar që kish përfaqësuar shtetin shqiptar deri në Japoni, mbahej mend me thënien e tij lapidare “Mbaje njëndmijëlekshin me vete zëre se nuk e ke”. Ishte i regjur me protokollin tregtar, e të nxirrte bllokun me oferta për mallra me tonelata e tonë kilometër, me cif e pa cif, me vapor e me maune.
  Mehmet Meta inxhinier pyjesh që të zbërthente ligjet e mbrojtjes së pyjeve e mbarshtrimin e ruajtjen e tyre si askush në Shqipëri.
  Robert Koli financier i kalibrit ndërkombëtar i cili të nderonte në çdo tavolinë, duke të treguar hapat e mëtejshme që duhej të bënte vendi, përmetar i cili nuk bëri kurrë keq dhe i ndihmonte këdo që e pyeste.
  Genc Rama bankier që ëndrrën e tij për bursën nuk arrit ta kurorëzoj. Fadili sekretar i “Dhomës së Tregtisë” fitoi një përvojë të jashtëzakonshme në marrëdhëniet ndërkombëtare të biznesit, po kështu Gëzimi, Niko ishin ekpertët e transportit në Shqipëri, të cilët gëzonin respekt absolut për profesionalizmin e tyre.
  Shaqir Karaulli drejtor i spitalit, që e urrente fjalën rrushfetë a bakshish, e të gjendej në çdo kohë, për ndonjë të sëmurë.
  Këto emra po ti shtoj edhe Artin i cili po e priste me padurim kapitalizmin e ëndërronte që të hapte një dyqan ku të shiste pikturat e tij, ju nuk mund ta imagjinoni artistin e jashtëzakonshëm tek ish “Ekspozita Shqipëria Sot”. Faqe muri me piktura nudo në diktaturë hajde hajde. As nuk shante regjimin i cili ia theu ëndrrën për të vazhduar “Akademinë e Arteve” e as nuk u tërhoq tek vendosi të shkoj në minierë, me shpresë se do i dilte shkolla e lartë për pikturë, si ardhur nga klasa punëtore.
  Këto emra dhe të tjerë që ishin miq të përhershëm të V.K-së u bënë miq edhe me poetin me origjinë nga Tropoja, i ardhur nga Belgjika Skënder Sherifi. Ky edhe pse nuk e njihte Shqipërinë u mësoi miqve të V.K-së demokracinë me shprehjen. “Ore miq unë vërtet shkoj tek presidenti Sali Berisha pa trokitur, por nuk jam dakort me disa mendime të tijat”. Krijonte klimë artistike dhe biznesi njëkohësisht dhe na mësoi se botuesi duhet ta paguaj krijuesin sipas vlerës së veprës, e jo të paguaj në çdo shtëpi botuese. I hapi rrugë shumë kontakteve me biznesin frankofon mikut të tij VK. Kudo që shkelte inisiativa private me paratë e futura nëpër “brekë”, e në shajak apo çorape grash, ishte me risk të madh. Dhe frankofonët habiteshin se ku i gjente stafet V.,K me një ekspertizë të saktë, sa fakest filluan të shpeshtoheshin, Bankat nuk ta vërshëllenin e duhej kolateral i papërballueshëm. Mblidheshin para andej këndej me përqindje nga doganier e tipa që besonin në ndershmërinë e grupit. U arrit deri në ofertën që marinarët me kapiten shqiptarë të udhëtonin me flamur Ukrainas për efekt taksash të ulta. Nuk ishin këta miqtë e V.K-së as me mbiemrin gëlqerja, zhavorri, marmalata apo zamku, siç janë këta buzëqumshtit milioner që në asnjë listë të botuar nga media nuk kanë hyrë, jo vetëm tek 200 apo 2000 milionerët e Shqipërisë, por ore as figuron mbiemri tyre qysh në kohën e kollozhekut e jo më të pavarësisë e Zogut apo të Enverit.
  Miku i V.K-së Iliri e ndryshoi titullin e librit e mori udhë e shitet ende, e di që do ta lidhni këtë me pyetjen se ku do të dalësh ti?
  Po jo more jo, se nuk ka lidhje me partinë e “non gratës” që do të ndryshojë emrin, është pak më e thellë kjo punë. U lodh i ndjeri Berluskon i cili në rini të tij punonte tre katër punë e kishte aftësi komunikuese të rralla, ishte artist i lindur po ja që i kishte dhe ca miq në median italiane. Po edhe ai nga dashuria për pushtetin la pas nja katër gra, me disa fëmijë e nuk iu nda shteti italian me 13 e ca padi gjyqësore, ndaj sado që ta ndërrojnë këta milionerët tanë mbiemrin e ta bëjnë qoftë edhe “Star”, historinë e tyre nuk e ndryshojnë dot.
  Fundja edhe i madhi Berluskon kishte mik personal “KRAKSIN” i cili nuk i dha shtëpinë me qera ish mikut të tij Berluskoni, por duam apo nuk duam ne e dimë si e përcolli jetën ai larg atdheut.

  Të fundit

  Kopjoi Hailey-n? Të gjithë sytë te varësja e Selenës me shkronjën “B”

  Selena Gomez festoi dje 32-vjetorin e lindjes dhe dedikimet nga fansat e saj kanë qenë të pafundme. Ylli i “Lose...

  Trendi i ri në Tik Tok, e reja vdes në “live” pasi hëngri për 10 orë rresht

  Influencerja 24-vjeçare kineze Pan Xiaoting ka vdekur teksa po hante “live” në rrjetet sociale. E reja njihej si “Mbretëresha e mukbangut”, një term që...

  Ryan Reynolds zbulon emrin unik të fëmijës së katërt me Blake Lively

  Ryan Reynolds më në fund ka zbuluar emrin e fëmijës së katërt të tij me gruan Blake Lively. Emri është Olin! Ylli i “Deadpool &...

  13 vjet nga vdekja e Amy Winehouse, zëri i mrekullueshëm i saj, alkooli dhe ‘Klubi 27’

  Më 23 korrik 2024, bëhen 13 vjet nga vdekja e Amy Winehouse, këngëtares dhe kantautores britanike që la gjurmë të pashlyeshme në industrinë e...

  Plot 67 ushtarë në ekipin e Zvicrës në mesin e 128 sportistëve në Lojrat Olimpike

  Në mesin e 128 sportistëve të Zvicrës që do të paraqiten në Lojërat Olimpike në Paris, janë plot 67 sportistë që në të njëjtën...

  Lajme të tjera

  Web TV