Raporti i Pasurisë Globale/ Kush janë njerëzit më të pasur në botë?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Belgët janë më të pasurit në botë, me një pasuri mesatare prej 228,594 euro, sipas të dhënave nga Raporti Global i Pasurisë, të publikuar sot nga shtypi belg.

Sipas të dhënave të Raportit Global të Pasurisë, pasuria mesatare e belgëve arrin në 228.594 euro. Kjo do të thotë se gjysma e të rriturve belgë kanë më shumë se 228,594 € dhe gjysma tjetër më pak.

“Vendi ynë i parë u arrit në një mënyrë të jashtëzakonshme,” shpjegon gazetari financiar Paul D’hoore për VTM Nieuws. “Sepse në realitet nuk jemi bërë më të pasur, por më pak të varfër, 2022 nuk ishte një vit i mirë. Tregjet e aksioneve ranë dhe normat e interesit filluan të rriten. Të gjithë u varfëruan pak më shumë”, shtoi ai.

Australia vjen e dyta në renditjen e Raportit Global të Pasurisë me një pasuri mesatare prej 226,310 €, ndërsa Hong Kongu vjen i treti me 185,118 €./E.T

Të fundit

“62 fraktura në kokë”/ Robert Aliaj kujton tmerrin gjatë emigrimit në Greqi

Robert Aliaj Dragot, banori i ri i “Ferma VIP” ka folur për herë të parë për jetën e tij...

Teknologjia dixhitale krijon pamjen e gruas 2200-vjeçare

Pamja e zonjës Xin Zhui, një aristokrate 2200-vjeçare e mumifikuar nga Kina qendrore, është rikrijuar në formë dixhitale, duke dhënë një ide se si...

OBSH publikon shifra alarmante: 10 mijë njerëz vdesin çdo ditë nga sëmundjet e zemrës

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka zbuluar se sëmundjet kardiovaskulare janë përgjegjëse për 40% të vdekjeve në Evropë, që arrijnë në 10,000 vdekje në...

Takimi i Ramës në Athinë/ Mitsotakis: Totalisht privat, s’kishim pse ta ndalonim

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka dhënë një intervistë për gazetën Macedonia tis Kyriakis” ku mes të tjerash, ka folur edhe për zhvillimet më të...

Pesë terma që kurrë nuk duhet t’i kërkoni në Google

Në disa pjesë të internetit është më mirë të mos hyni dhe sado kurreshtar të jeni, është më mirë të mos dini se çfarë...

Lajme të tjera

Web TV