Tottenham mposht pastër Manchester United, “Djajtë” humbasin identitetin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tottenham bind ndaj Manchester United në “Tottenham Hotspur Stadium” dhe merr fitoren e parë për këtë sezon të Premier League.

Kjo përballje ishte shumë e luftuar nga të dyja anët, duke bërë që pjesa e parë të mbyllej me porta të paprekura.

Në fraksionin e dytë “Spurs” u treguan më kërkues dhe gjetën avantazhin në minutën e 49’ me Sarr.

“Djajtë e Kuq” tentuan të gjenin barazimin, por pa sukses.

Teksa një autogol i Martinez në minutën e 83’ dhe mos reagimi i Onana-s bën që avantazhi i Tottenham të dyfishohej.

Në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 2-0 me Tottenham që pas raundit të dytë të Premier League renditet në vend të katërt me katër pikë, teksa Manchester United pëson disfatën e parë dhe renditet në vend të shtatë me tre pikë.

Të fundit

U përfolën se ishin ndarë/Jennifer Lopez e Ben Affleck shfaqen në krahët e njëri-tjetrit

Prej disa ditësh në shtypin rozë u përfol për një ndarje të mundshme midis këngëtares Jennifer Lopez dhe aktorit...

Operacioni i SPAK/ Arrestohet në Belgjikë rivali i Ervis Martinajt (Emri)

Në kuadër të operacionit të spak pas shkëmbimit të informacionit mes policisë shqiptare dhe asaj belge është bere e mundur arrestimi i Leonard Dukës. Ndaj...

Veliaj vizitë në Tokio, do përfaqësoj presidencën e B-40, takime me kryetaren e bashkisë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj nis sot një vizitë të shkurtër në Tokio të Japonisë, ku do të përfaqësojë edhe rrjetin e...

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK

Profesori i njohur, Ervin Karamuço ka treguar detaje të forta lidhur me megaoperacinonin e djeshëm të SPAK për personazhe të njohura të botës së...

8 konservat më të mira për humbjen e peshës

Kur bëhet fjalë për të humbur peshë, zgjedhjet e duhura ushqimore janë thelbësore. Ushqimet e konservuara mund të jenë një opsion i shkëlqyer për...

Lajme të tjera

Web TV