test

Barcelona vuan por në fund merr fitoren e parë për këtë sezon ndaj Cadizit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Barcelona vuan shumë edhe ndaj Cadizit në javën e dytë të LaLigas, por arrin gjithsesi të sigurojë fitoren e parë sezonale (2-0) në kampionat me dy gola të shënuar në minutat e fundit të sfidës.

Cadizi ia doli t’i hapte probleme skuadrës katalanase gjatë pjesës më të madhe të lojës, por në minutën e 82-të del në skenë Pedri, që pas një asisti perfekt të Gundoganit, arrin të mposhtë portierin Ledesma.

E çliruar psikologjiksht nga goli i Pedrit, Barcelona gjeti golin e sigurisë në minutën e dytë shtesë me Ferran Torresin, që gjeti hapësira boshe në qendër të mbrojtjes pas pasimit të dhënë me kokë nga Lewandowski, 2-0.

Në këtë sfidë i riu Lamine Yamal bëhet lojtari më i ri që aktivizohet në një ndeshje zyrtare të Barcelonës (16 vjeç e 38 ditë).

Të fundit

E pazakontë/ Gruaja gjysmë e zhveshur dhunon shoferen e një automjeti (VIDEO)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një autostradë në Dallas, ku një grua gjysmë e zhveshur filloi të...

Hotelet në informalitet/ 2.3 mln turistë në 4 muaj, vetëm 13% të deklaruar

Më shumë të huaj që vizitojnë vendin tonë po flenë në strukturat akomoduese. Të dhënat e fundit të INSTAT, tregojnë se vetëm në muajin...

Ngriti skemë mashtruese me TVSH/ Ja sa vite burg do të vuajë 46-vjeçari Erion Berberi

Gjykata e Sarandës ka dënuar me 6 vjet heqje lirie 46-vjeçarin nga Tirana, Erion Berberi. Vendimi është dhënë 4 ditë më parë nga Gjyqtari Mikel...

Shpallet qeni më i ‘shëmtuar’ në botë, ja shpërblimi që mori pronarja

Një qen në SHBA është titulluar si më i shëmtuari në botë. “Wild Thang” që është 8 vjeç e ka fituar garën për Qenin më...

Tri zakone të praktikuara nga çiftet më të lumtura

Shumë çifte që janë të zënë bëhen të pakënaqur dhe të largët, sepse çdo gjë tjetër ka përparësi mbi marrëdhënien e tyre. Ata shpesh humbasin...

Lajme të tjera

Web TV