Fëmija 1 vjeç e gjysmë konsumon gabimisht metadon, niset me helikopter drejt Tiranës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një foshnjë një vjeç e gjysmë është nisur me helikopter drejt Tiranës. Dyshohet se ka konsumuar metadon.

Ngjarja ka ndodhur në një familje nga Saranda, teksa familjarët ndodheshin me pushime në Delvinë.

Fillimisht foshnja është paraqitur me urgjencë në spital konvulsione. Sipas familjarëve metadonin e përdorte daja i fëmijës. Ndërkohë policia ka nisur hetimet, ndërsa gjendja e fëmijës raportohet se është e qëndrueshme.

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV