test

VIDEO/ Helikopteri futet mes flakëve për të shpëtuar 3 alpinistët: Mund të kisha vdekur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjitje mali e zakonshme për pak sa nuk u shndërrua në një vdekje të parakohëshme për tre alpinistët.

Ata kishin dalë të bënin ngjitje në malin Bruce, një mal jo i vështirë për t’u ngjitur dhe afër qytetit, por për fat të keq, mali u rrethua nga flakët.

Sapo panë që mali po merrte flakë ata telefonuan për ndihmë e për fat të mirë, ndihma arriti në kohë.

“Unë mund të kisha vdekur,” tha një alpiniste për BBC. Ajo tha se situata i tregoi asaj se sa shpejt gjërat mund të ndryshojnë.

Të fundit

“Të dua”/ Ilnisa dhe Meriton “arratisen” me njëri-tjetrin

Çifti Ilnisa-Meriton, romanca e të cilëve nisi brenda shtëpisë së “BBV3”, kanë qenë tepër të komentuar dhe pas daljes...

“Përballja” Kurti-Vuçiç, ja kur do të jetë rikthimi në Bruksel

Albin Kurti kthehet në Bruksel përballë Aleksandër Vuçiç. Kryeministri i Kosovës do të takohet me presidentin serb më 26 qershor në kuadër të dialogut...

“E di o shpirt që të kam mërzitur…”, thumbon Xhensila Myrtezaj

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku prej kohësh janë në qendër të vëmendjes së medias rozë. Kjo për shkak se dyshja i kanë dhënë...

Digjet Greqia! Më shumë se 300 vatra zjarri brenda 24 orëve të fundit

Greqia po përgatitet për atë që pritet të jetë një sezon i gjatë zjarresh i nxitur nga një qershor i nxehtë pa precedentë, sipas...

Luftë për vendin e parë në grupin B, formacionet zyrtare të supersfidës Spanjë-Itali

Spanjë-Itali do të mbyllin javën e dytë të Grupit B në Kampionatin Europian, Gjermani 2024, grup në të cilin është pjesë edhe Shqipëria. Ndërsa jemi...

Lajme të tjera

Web TV