Mbërrin në Shqipëri makina e fundit e përdorur nga mbreti Zog, ja si duket

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ka mbërritur në Shqipëri makina e fundit që Mbreti Zog ka përdorur përpara vdekjes në Francë dhe në Egjipt.

Pamje të makinës teksa futet në Shqipëri përmes portit të Durrësit janë bërë publike, ku duket një automjet i lashtë i llojit Rover.

Ky prodhim është i limituar i vitit 1949 , që u përdor nga mbreti Zog deri në vdekjen e tij në Paris në vitin 1961.

Kjo makinë erdhi në vendin ditë pak ditë më parë nën kujdesin e Ambasadës franceze, asaj shqiptare në Francë dhe koleksionistit pasionant, Renis Bodinaku dhe do të jetë pjesë e muzeut që Bodinaku do të hapë në Tiranë./nsh

Të fundit

Situata me reshjet në vend, ministri Balla: Shoferët të qarkullojnë me kujdes

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në akset rrugore në vend pas reshjeve...

Jordania: Izraeli synon të dëbojë palestinezët nga Gaza

Ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, deklaron se Izraeli po e zbaton një politikë për t’i detyruar palestinezët të ikin nga Gaza përmes...

Adele hap shpirtin: Unë vuaj nga depresioni

Këngëtarja e famshme britanike Adele në një intervistë për Hollywood Reporter ka pranuar se vuan nga depresioni. Këngëtarja, e cila ka lindur dhe është rritur...

Saranda në listën e destinacioneve për Krishtlindje, lë pas Londrën dhe Pragën

Bazuar në mbi 600,000 votat e udhëtarëve nga 168 vende në mbarë botën, organizata e destinacioneve më të mira evropiane (EBD) ka zbuluar listën...

Valbona Selimllari kundër Xhemi Shehut: Është tallje ajo që bëjnë në Portokalli

Imitimin e Valbona Selimllarit nga Xhemi Shehu në “Portokalli”, duket se Valbona nuk e ka pritur aspak mirë. E ftuar në emisionin “DWTS Fan Club”,...

Lajme të tjera

Web TV