Publikohet Harta-Live/ Shqipëria do të pushtohet nga i nxehti afrikan

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ashtu siç pritej, temperaturat sot janë rritur ndjeshëm duke arritur deri në 39 gradë Celsius në zona të caktuara tëvendit.

Sipas instituteve meteorologjike rajonale, qytete si Lushnja, Berati, Kuçova, Fieri dhe Belshi janë duke përjetuar temperatura deri 38-39 gradë celsius gjatë ditës së sotme, ku kulmi është pikërisht tani në mesditë, mes orës 13:00 deri në 15:00.

Temperaturat e larta shkaktohen nga masat ajrore të nxehta që vijnë nga veriu i Afrikës.

Ndërkohë, Tirana raportohet se maksimumin do ta ketë 35 gradë, Elbasani 34, Shkodra 36, etj.

Për më tepër, ndiqni hartën LIVE

Të fundit

“Martohemi bashkë”/ I publikuan mesazhet me Romeon, Erjola zbulon se si qëndron e vërteta

Në shtëpinë e Big Brother VIP Albania 3 kanë ndodhur një sërë ngjarjesh, të cilat u komentuan vazhdimisht edhe...

Si klima na godet ekonominë?

Mbi 198 milionë dollarë në vit, 16.5 milionë në muaj apo rreth 550 mijë dollarë në ditë. Kaq para humbet Shqipëria nga ndryshimet klimatike...

“Pse bredh, je pa burrë”/ Detaje nga krimi në familjen Musaku në Lushnjë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Lushnje, ku Behar Musaku plagosi me armë gjahu vajzën e...

Piktura e rrallë/ Skënderbeu i portretizuar nga Peter Appian

Një pikturë e veçantë e Peter Appian pasqyron hartën e botës së vitit 1553 ku në të dallohet Skënderbeu me mburojën e tij me...

Pensionet, përballë sfidave të plakjes së popullsisë dhe informalitetit në ekonomi

Ndryshimet që pësoi skema e pensioneve një dekadë më parë, si rritja e moshës së pensionit, apo vendosja e barazisë, pra të një raporti...

Lajme të tjera

Web TV