Manchester City prezanton blerjen e talentit 21-vjeçar Jeremy Doku

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Manchester City ka zyrtarizuar blerjen e anësorit belg, Jeremy Doku, nga Rennes për 55.4 milionë stërlina.

Citizens kanë rënë dakord për një kontratë pesëvjeçare me 21-vjeçarin, i cili shënoi 10 gola në 75 paraqitje në Ligue 1 në tri sezone.

Doku, i cili numëron 16 paraqitje për Belgjikën, ka marrë fanellën me numrin 11.

“Kjo është një ditë e madhe për mua, si personalisht ashtu edhe profesionalisht. City është ekipi më i mirë në futbollin botëror, kështu që bashkimi me ta është i veçantë”, tha Doku.

Doku bëhet përforcimi i tretë për Pep Guardiolën gjatë verës pas mesfushorit Mateo Kovacic, që mbërriti për 25 milionë stërlina nga Chelsea, dhe ish-mbrojtësit të Leipzigut, Josko Gvardiol, që u bashkua me City-n për 77 milionë stërlina.

Të fundit

Në momentin e papërshtatshëm, deputeti i Rithemelimit bën kërkesën e pazakontë

Deputeti i Rithemelimit, Tomorr Alizoti ka marrë fjalën në Kuvend ku nuk i kurseu as emocionet dhe përjetimet personale...

“Çdo ndërtesë do ketë kod unik”/ Balla: Do jemi vendi i parë në Ballkan…

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, në fjalën e tij në parlament, deklaroi se Ministria e Brendshme po punon për të pasur regjistër adresash në...

Çfarë po ndodh? FNSH dhe ‘Shqiponjat’ kontrolle ‘blic’ në Fushë-Krujë

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe Shqiponjat kanë nisur disa kontrolle 'blic' në Nikël të Fushë Krujës. Mësohet se kontrollet po bëhen në disa prej...

I dyshuar si porositësi i dhunës barbare ndaj avokatit/ Ky është Dritan Nano

Personi që po shihni në foto, është Dritan Nano. Sipas grupit hetimor, Nano është organizatori dhe porositësi i dhunës barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi,...

Makinat përplasen ‘kokë më kokë’, nisen me urgjencë për në spital 4 maturantë

Dy automjete që po udhëtonin maturantët janë përplasur kokë më kokë. Raportohet se ngjarja ka ndodhur në Vlorë. Nga të dhënat paraprake mësohet se...

Lajme të tjera

Web TV