test

“Nuklat e inovacionit”, Balluku: Do të kenë paga më të larta se sektorët e tjerë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Zëvendës kryeministrja dhe njëkohësisht ministrja e Energjitikës dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku ka dhënë detaje në lidhje me vendimet e marra në mbledhjen e qeverisë të zhvilluar këtë të enjte.

Balluku në fjalën e saj është shprehur se në shtator pritet që në çdo ministri të krijohen nuklat e inovacionit që do të ndohmojn ëpër propozimin e ideve të reja ministrit dhe administratës të çdo ministrie.

Ndër të tjera ajo ka theksuar se në këtë sektor pagat do të jenë më të larta se në çdo sektor tjetër me qëllim tërheqjen e sa më shumë profesionistëve të të tregut shqiptar dhe në diasporë.

Të fundit

Depresioni tek gratë, nga simptomat te trajtimi

Trishtimi dhe mërzia janë reagime normale të kohëve të vështira që gjithkush kalon në jetë. Mërzitja është një reagim...

Ukrainasi rrëfen tmerrin nga kampet ruse: Më shkulën dhëmbët për qejf

Një ukrainas që u kap rob nga rusët ka rrëfyer tmerrin që ka përjetuar në kampin ku qëndroi për muaj me rradhë derisa u...

Pritjes i erdhi fundi, ja kur do të publikohet filmi i animuar “Shrek 5”

Sipas Eddie Murphy, filmi “Shrek 5” do të shfaqet vitin e ardhshëm. Kanë kaluar 23 vjet që kur u shfaq premiera e filmit të parë...

EURO2024/ Ja pse është zbehur lavdia e Italisë

Lavdia e futbollit të Italisë është zbehur! Që nga fitimi i Kupës së Botës në vitin 2006, kombi dikur krenar i futbollit ka përjetuar...

Fansi i kërkoi të performojë me të në skenë, Ylli Limani habit me reagimin

Këngëtari i njohur Ylli Limani është një ndër artistët më të suksesshëm në estradën muzikore, këngët e të cilit pëlqehen nga një numër i...

Lajme të tjera

Web TV