Projekti konceptual arkitekturor i shtëpisë së Lionel Messit në Miami është përrallor

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Projekti Konceptual Arkitekturor i ‘Mansionit Messi’ në Miami është një vepër e frymëzuar nga logoja e markës së futbollistit, me formën e tij ikonike “M” qartë të dukshme nga një pamje ajrore.

Kjo rezidencë madhështore përbëhet nga tre nivele dhe ndodhet në një ishull ekskluziv në formë anijeje, duke ofruar privatësi dhe një vendndodhje të privilegjuar. Prona është projektuar duke pasur parasysh luksin dhe komoditetin, me një gamë të gjerë lehtësish për t’u shijuar.

Jashtë bien në sy pishinat e mëdha, perfekte për t’u çlodhur dhe për të shijuar klimën tropikale të Miamit. Përveç kësaj, ajo ka një skelë të madhe që lejon hyrjen në jahte dhe anije të tjera, duke ofruar një përvojë detare të klasit të parë.

Për entuziastët e automobilizmit, rezidenca përmban një garazh mbresëlënës luksoz makinash, ndërsa kuverta e kopshtit ofron një hapësirë të qetë dhe natyrore për t’u çlodhur në ajër të pastër.

Brenda nuk mungojnë mundësitë e argëtimit. Përfshihen dhoma lojërash dhe një dhomë elegante feste, ku banorët mund të shijojnë momente të paharrueshme. Për më tepër, një kinema në shtëpi ofron një përvojë luksoz pa u larguar nga prona.

Një nga pikat kryesore të projektit janë tre helipadat, të cilat ofrojnë një formë të përshtatshme dhe ekskluzive të transportit ajror. Për ata që vlerësojnë pamjet panoramike, prona ofron pamje mahnitëse 360 gradë të peizazhit detar përreth, duke ofruar një lidhje të pashembullt me bukurinë e vijës bregdetare të Miamit./E.Ç

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...

Lajme të tjera

Web TV