Fatos Nano në gjendje të rëndë shëndetësore, zbulohet sëmundja nga e cila vuan

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Prej disa ditësh ish-kryeministri, Fatos Nano është shtruar  në spital, pasi mësohet se vuan nga insuficienca respiratore.

Ai ndodhet i shtruar në reaminacion i intubuar, por gjendja e tij është përmirësuar.

Parametrat jetësor të ish-kryeministrit janë përmirësuar dhe pritet që ai të dalë nga intubimi dhe të marrë mjekim normal.

Nano vuan prej kohësh nga kjo sëmundje dhe ka marrë disa herë mjekime në spital./ S.M

Të fundit

Përballjeje e ashpër/ Gruaja padit ish-burrin për ‘diskriminim moshe’

Prishja e një martese është gjithmonë e vështirë për të dyja palët por në një rast të çuditshëm gjykata...

Kjo është gruaja më e fuqishme në botë për 2023, sipas Forbes

Revista “Forbes” ka shpallur për të dytën herë si gruan më të fuqishme në botë presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen. Ndërkohë që...

Kjo është fytyra e kushëririt tonë 146,000 vjet më parë

Është rindërtuar në mënyrë dixhitale pamja e Homo Longit (ose "njeriut-dragoi"), kafka e madhe e të cilit u zbulua në Kinë disa vite më parë: a...

E frikshme!/ Sociologia: Fëmijët i nisin sot marrëdhëniet seksuale që 12-13 vjeç

Sociologia, Marsi Simo, e ftuara e emisionit “Shije Shtëpie” për të folur rreth temës “hiperseksualizimi tek fëmijët”, shpjegoi definicionin e hiperseksualizimit. Sipas saj, kjo...

Tarifat e Brexit për automjetet elektrike, BE propozon pezullim

Komisioni Evropian dëshiron t’i shtyjë tarifat e Brexit-it për automjetet elektrike dhe bateritë për tre vite. Kjo është arsyeja pse sot ai u ka propozuar...

Lajme të tjera

Web TV