Histori shqiptare, gruaja e kap në krevat me dashnoren, burri e rreh nga inati

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje
   

Tradhtia, abuzimi me alkoolin e bixhozin dhe xhelozia bëhen shpesh shkak të dhunës që përjetojnë gratë në shumë familje në Kosovë.

Çdo ditë në Polici raportohen raste të grave që dhunohen në forma të ndryshme nga personat të cilët i kanë zgjedhur të ndajnë jetën me ta.

Një rast i tillë ka ndodhur në fshatin Përlepnicë të Gjilanit dhe është denoncuar të martën në Polici, nga një grua e cila është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj.

Burimet brenda Prokurorisë për “Sinjalin” kanë bërë me dije se viktima ka raportuar dhunën fizike që ka ushtruar burri i saj, pasi ajo e ka kapur në flagrancë duke e tradhtuar, me një grua tjetër.

Drama që ndodhi në shtëpinë e tyre, ku viktima e zuri bashkëshortin me të dashurën e tij, degjeneroi nga konflikti verbal në dhunë fizike, duke e pësuar kështu gruaja e cila i kërkonte llogari burrit të saj.

Gruaja ka pësuar lëndime trupore, për çka është dërguar në Emergjencën e Spitalit Rajonal për të marrë trajtim mjekësor.

Pas denoncimit të rastit, i dyshuari është arrestuar dhe shoqëruar në stacion policor, ku ka dhënë deklaratën e tij lidhur me veprat me të cilat ngarkohet.

Me t’u përfunduar procedurat policore, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar ndalimin e tij për 48 orë, inicimin e rastit për veprat “Dhunë në familje” dhe “Lëndim i lehtë trupor”, si dhe dorëzimin e kallëzimit penal brenda afatit ligjor./e.t

Të fundit

Mallorca ndal në barazim Barçën në shtëpi, Vedat Muriqi fantastik me gol dhe asist

Mallorca rezulton “kockë” e fortë ndaj Barcelonës në javën e shtatë të La Ligës, duke barazuar me shifrat 2-2,...

Juventus mposht minimalisht Leccen dhe vijon ndjekjen ndaj Interit kryesues

Juventus-Lecce çelën javën e gjashtë të Serie A, me “bardhezinjtë” që fituan minimalisht, 1-0 në “Allianz Stadium”, ndërsa miqtë nga ana tjetër pësojnë humbjen...

Kurti: Në Bruksel, Vuçiç tha se Radojçiç do të bëhet “Adem Jashari i serbëve”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zbuluar detaje mbi deklarimet që ka bërë presidenti i Serbisë në takimin e 2 majit në Bruksel.  Me...

Pas disfatës në Kukës, flet për herë të parë Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë për disfatën në Kukës, duke vijuar me avazin e vjetër. Në një emision televiziv ai...

Basha akuzon Serbinë: Skenar sekret për të marrë nën kontroll veriun e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha komentoi ngjarjen më të fundit nga veri i Kosovës, ku një grup i armatosur sulmuan ditën e diel...

Lajme të tjera

Web TV