test

Romelu Lukaku prezantohet si lojtar i Romës: “Jam shumë i emocionuar nga kjo pritje”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Romelu Lukaku është zyrtarisht një lojtar i Romës. Belgu kontrata e të cilit ishte depozituar në Federatë që më parë, u zyrtarizua nga klubi në kanalet e tij të komunikimit, ku shprehu edhe fjalët e tij të para si futbollist i verdhekuqve.

“Pritja që më rezervoi klubi dhe tifozët më ka emocionuar dhe është një stimul më shumë që të jap gjithçka për skuadrën time të re. Kam ndier atmosferën e stadiumit Olimpico si kundërshtar, kam ndier nxehtësinë e tifozerisë romaniste dhe tani është e bukur të jem edhe unë pjesë e kësaj. Kam patur mundësinë të flas me pronarët e klubit në ditët e kaluar dhe kam mbetur i impresionuar nga ambiciet e tyre, ndaj tani duhet të punojmë dhe të rritemi ndeshje pas ndeshjeje. Nga ana ime me zor pres të vihem në dispozicion të shokëve, brenda dhe jashtë fushe”, tha sulmuesi belg.

Lukaku vihet në këtë mënyrë nën urdhrat e Jose Mourinhos i cili e ka drejtuar edhe për dy herë të tjera më parë gjatë karrierës, te Mancheshter United dhe te Chelsea. Belgu mbyll në këtë mënyrë një ndër sagat më intriguese të verës, me tradhtinë ndaj Interit për Juventusin që më pas e la në baltë, duke rrezikuar të mbetej pa një skuadër të niveleve të larta deri në fundin e merkatos.

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV