“Kush po e kërcënon Dumanin?”/ Berisha ngre pikëpyetjet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza ndaj qeverisë, duke përmendur veçanërisht kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm, Taulant Balla.

Ai ka komentuar lajmin e pak ditëve më parë, ku u raportua se janë marrë masa për sigurinë e kreut të SPAK-ut, Altin Dumani.

Sipas Berishës, SPAK-u është vënë nën një presion të tmerrshëm kriminal.

Ai ka ngritur pikëpyetjet duke thënë se sa u vendos Balla në krye të Ministrisë së Brendshme, filluan kërcënimet nga bandat.

“Tani çfarë ndodh? Kanë vënë nën presion të tmerrshëm kriminal SKAP-in. Po kush e kërcënon Altin Dumanin? Sapo ky u bë ministër, filluan bandat ta kërcënojnë? A pret kush që Dumani të hetojë Ballën kur ky i fut kriminelët në katër anët?”, ka thënë ndër të tjera Berisha./ S.M

Të fundit

Putin urdhëron zmadhimin e ushtrisë ruse me 170 mijë ushtarë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e ka urdhëruar ushtrinë ruse të premten ta rrisë sasinë e trupave duke i...

Pagoi 30 mijë euro për vrasjen e gruas së tij, shkon në 3 numri i të arrestuarve

Policia e Kosovës ka arrestuar edhe një person të tretë lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë (29 nëntor) në...

Avokatja‘ skanon’ Reformën në Drejtësi: Jemi më keq se në 2016-n

Reforma në drejtësi dhe ecuritë e saj këto 7 vite ishte tema ku juristja Adriana Kalaja gjatë një interviste televizive u shpreh se kjo...

Një tjetër epidemi po kërcënon botën/ Virusi që u shfaq në Kinë po përhapet me shpejtësi

Autoritetet në Kinë, Evropë dhe Amerikë janë në gatishmëri pasi rastet e pneumonisë misterioze po rriten me shpejtësi, me shumë pacientë, kryesisht fëmijë dhe...

Inskenoi vrasjen e bashkëshortes, këshilltari i ish-presidentit Pacolli pranon fajin

Naim Murseli ka marrë përsipër përgjegjësinë dhe fajin për porositjen e vrasjes së bashkëshortes së tij. Sipas mediave kosovare, këshilltari i ish-presidentit Pacolli, ka treguar...

Lajme të tjera

Web TV