Kuvendi Kombëtar i PD-së, miratohet komisioni i punimeve, ja përbërja

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Miratohet komisioni i punimeve të Kuvendit Kombëtar të PD-së, i cili është propozuar të mblidhet nga kryedemokrati Lulzim Basha.

Komisioni përmbahet nga Jemin Gjana, Flutura Açka, Orjola Pampuri, Indrit Sefa dhe Merita Bakiu. Ndërkohë, u votua dhe sekretariati teknik, i cili përbëhet nga 3 anëtarë, konkretisht; Elvis Xhako, Irsida Shehi dhe Endri Kokoshi.

Ky komision do të kalojë për votim edhe statutin e ri të PD-së./E.T

Të fundit

Putin urdhëron zmadhimin e ushtrisë ruse me 170 mijë ushtarë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e ka urdhëruar ushtrinë ruse të premten ta rrisë sasinë e trupave duke i...

Pagoi 30 mijë euro për vrasjen e gruas së tij, shkon në 3 numri i të arrestuarve

Policia e Kosovës ka arrestuar edhe një person të tretë lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë (29 nëntor) në...

Avokatja‘ skanon’ Reformën në Drejtësi: Jemi më keq se në 2016-n

Reforma në drejtësi dhe ecuritë e saj këto 7 vite ishte tema ku juristja Adriana Kalaja gjatë një interviste televizive u shpreh se kjo...

Një tjetër epidemi po kërcënon botën/ Virusi që u shfaq në Kinë po përhapet me shpejtësi

Autoritetet në Kinë, Evropë dhe Amerikë janë në gatishmëri pasi rastet e pneumonisë misterioze po rriten me shpejtësi, me shumë pacientë, kryesisht fëmijë dhe...

Inskenoi vrasjen e bashkëshortes, këshilltari i ish-presidentit Pacolli pranon fajin

Naim Murseli ka marrë përsipër përgjegjësinë dhe fajin për porositjen e vrasjes së bashkëshortes së tij. Sipas mediave kosovare, këshilltari i ish-presidentit Pacolli, ka treguar...

Lajme të tjera

Web TV