Feston sot ditëlindjen, nuk do ta besoni sa vjeç mbush Beyonce

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Diva e muzikës ndërkombëtare, Beyonce ka lindur më 4 shtator 1981 në Houston, Texas dhe feston sot 42-vjetorin e lindjes.

Beyonce Giselle Knowles filloi të këndonte në moshën 7-vjeçare. Gjithçka nisi në një kishë, ku shkonte rregullisht.

Në 2003-shin Beyonce publikoi albumin saj të parë, të titulluar “Dangerosly in love”, i cili ishte një sukses i madh.

Në 2001-shin Beyonce luajti edhe disa role në filma dhe u bë artistja e parë afro-amerikane që fitoi çmimin ASCAP.

E ashtuquajtur “Diva” ka marrë 22 çmime “Grammy” dhe është këngëtarja më e nominuar dhe që ka fituar më shumë çmime në “MTV Video Music Awards”.

Disa nga këngët më të njohura të artistes janë “Say my name”, “Drunk in love”, ”Formation”, “Sorry”, “Halo”, “Crazy in love”.

Beyonce është e martuar me reperin Jay-Z dhe kanë tre fëmijë së bashku./E.Ç

Të fundit

Putin urdhëron zmadhimin e ushtrisë ruse me 170 mijë ushtarë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e ka urdhëruar ushtrinë ruse të premten ta rrisë sasinë e trupave duke i...

Pagoi 30 mijë euro për vrasjen e gruas së tij, shkon në 3 numri i të arrestuarve

Policia e Kosovës ka arrestuar edhe një person të tretë lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë (29 nëntor) në...

Avokatja‘ skanon’ Reformën në Drejtësi: Jemi më keq se në 2016-n

Reforma në drejtësi dhe ecuritë e saj këto 7 vite ishte tema ku juristja Adriana Kalaja gjatë një interviste televizive u shpreh se kjo...

Një tjetër epidemi po kërcënon botën/ Virusi që u shfaq në Kinë po përhapet me shpejtësi

Autoritetet në Kinë, Evropë dhe Amerikë janë në gatishmëri pasi rastet e pneumonisë misterioze po rriten me shpejtësi, me shumë pacientë, kryesisht fëmijë dhe...

Inskenoi vrasjen e bashkëshortes, këshilltari i ish-presidentit Pacolli pranon fajin

Naim Murseli ka marrë përsipër përgjegjësinë dhe fajin për porositjen e vrasjes së bashkëshortes së tij. Sipas mediave kosovare, këshilltari i ish-presidentit Pacolli, ka treguar...

Lajme të tjera

Web TV