“Ishe luftëtar fraksioni”, ndërron jetë ish-deputeti

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare ish-deputeti grek Thanasis Panagiotopoulos.

Zyra e shtypit e partisë “Demokracia e Re” përmes një deklarate njoftoi ndarjen nga jeta të ish-deputetit dhe i shprehu ngushëllimet familjes.

Njoftimi i partisë

“Familja Demokracia e Re i thotë me trishtim lamtumirën ish-deputetit të Evrytania, Thanasis Panagiotopoulos. Thanasis Panagiotopoulos lindi në Katavothra, Evrytania në vitin 1934 dhe shërbeu si deputet i Demokracisë së Re nga viti 1996 deri në vitin 2000. Ai ishte Këshilltar Prefektural i Evrytanisë dhe Këshilltar Bashkiak i Karpenisit. Thanasis Panagiotopoulos ishte një luftëtar i fraksionit, të cilit i shërbeu gjatë gjithë kohës me etikë. I dërgojmë ngushëllimet tona të sinqerta familjes dhe të dashurve të tij”.

Të fundit

“Hapi dyert për 400 mijë njerëz”/ BBC: Kukësi qyteti i parë i nominuar për Nobel

Media prestigjoze thotë se qyteti po përdor historinë dhe mikëpritjen për të joshur turistët Qyteti i Kukësit bëri bujë në...

Pse ushqimet kanë shije tjetër në avion?

Fluturimi ndryshon perceptimin tonë për shijet e ushqimit për shkak të faktorëve të ndryshëm: 1. Temperaturat e ftohta në aeroplanë e zbehin aftësinë tonë për...

Ku punësohen më shumë të rinjtë?

Ndërsa bizneset po përballen çdo ditë e më shumë me mungesë të fuqisë punëtore, duket se zyrat e punës po luajnë rol të rëndësishëm...

U ndalua nga policia në vendin fqinj/Habit gazetari: Emri im figuronte në ‘listën e zezë’

Analisti Mentor Kikia, në një studio televizive ka vënë theksin në faktin që nga institucionet e shtetit grek janë konsumuar aktet më brutale në...

Njihuni me opsionin më të ri të WhatsApp

WhatsApp po ndryshon opsionin për dërgimin e mesazheve zanore. Në planin e masave të privatësisë, platforma po shton “View once” për mesazhet zanore ose ndryshe, ...

Lajme të tjera

Web TV