Babai i Elon Musk i shqetësuar: Djali im mund të vritet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Babai i Elon Musk ka shprehur së fundmi frikën se djali i tij miliarder mund të vritej, shkruajnë mediat e huaja.

Shqetësimi i Errol Musk vjen pas një raporti për ndikimin e djalit të tij në vendimet e qeverisë.

77-vjeçari, Errol Musk kritikoi një artikull të fundit në The New Yorker që eksploronte ndikimin e personit më të pasur në botë në vendimet e qeverisë për luftën në Ukrainë.

Zyrtarët e Pentagonit i thanë The New Yorker se Elon Musk trajtohej si një ‘zyrtar i pazgjedhur’ dhe ngritën shqetësime për qëndrimin e tij ndaj Vladimir Putinit.

“Kjo është një punë e suksesshme, një sulm i hapur i sponsorizuar nga qeveria për Elon,“-u shpreh 77-vjeçari.

Raporti gjithashtu theksoi se sa vendimtarë kishin qenë satelitët Starlink të SpaceX në luftën në Ukrainë. Dhe gjatë pretendimeve të tij, gazetari i ‘The US Sun’ e pyeti nëse kishte frikë mund të vritej djali i tij, ai u përgjigj: ‘Po’.

Errol Musk gjithashtu e përshkroi artikullin e New Yorker për The US Sun si “zbutje e armikut si artileri përpara sulmit aktual”.

Musk duket se ka një marrëdhënie të tensionuar me babanë e tij dhe më parë e ka quajtur atë një “qenie njerëzore të tmerrshme”./  S.M

Të fundit

Jordania: Izraeli synon të dëbojë palestinezët nga Gaza

Ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, deklaron se Izraeli po e zbaton një politikë për t’i detyruar palestinezët...

Adele hap shpirtin: Unë vuaj nga depresioni

Këngëtarja e famshme britanike Adele në një intervistë për Hollywood Reporter ka pranuar se vuan nga depresioni. Këngëtarja, e cila ka lindur dhe është rritur...

Saranda në listën e destinacioneve për Krishtlindje, lë pas Londrën dhe Pragën

Bazuar në mbi 600,000 votat e udhëtarëve nga 168 vende në mbarë botën, organizata e destinacioneve më të mira evropiane (EBD) ka zbuluar listën...

Valbona Selimllari kundër Xhemi Shehut: Është tallje ajo që bëjnë në Portokalli

Imitimin e Valbona Selimllarit nga Xhemi Shehu në “Portokalli”, duket se Valbona nuk e ka pritur aspak mirë. E ftuar në emisionin “DWTS Fan Club”,...

Ja cilët ishin popujt më të lumtur të Bashkimit Europian për 2023

Teksa mbyllet ky vit janë bërë publike vendet më të lumtura në Bashkimin Europian. Sipas kësaj renditjeje, Austria, Polonia dhe Rumania kanë popullsinë më...

Lajme të tjera

Web TV