Presidentja Vjosa Osmani nderohet në Berat, merr titullin e lartë “Patron i Kalasë”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në kuadër të një turi dy ditor në vendin tonë me ftesë të homologut të saj Bajram Begaj, është ndalur sot në Berat ku ka marrë titullin “Patron i Kalasë”.

Titullin më të lartë ekzekutiv që i jepet personaliteve të shquara, Vjosa Osmanit ja ka dorëzuar kryebashkiaku i Beratit Ervin Demo.

Gjatë vizitës së saj në Berat, Vjosa Osmani shoqërohej nga bashkëshorti i saj dhe personalitete të qeverisë së Kosovës.

Ndërkohë gjatë ditës së djeshme, presidentja Osmani është takuar me homologun e saj, Bajram Begajn, kryeministrin Edi Rama dhe kryeparlamentaren, Lindita Nikolla./e.t

Të fundit

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Ish-kryeministri ‘non grata’ në SHBA, Minxhozi zbulon mesazhin e amerikanëve

Analisti Skënder Minxhozi, duke komentuar deklaratën e të ngarkuarit me punë të SHBA në Tiranë, David Ëisner, i cili tha se nuk i përgjigjet...

Lajme të tjera

Web TV