Zakonet e këqija të grave që janë “gjithmonë shoqëruesja e nuses dhe kurrë nusja”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Me kalimin e viteve, kam parë një model zakonesh të këqija nga gratë që nuk janë kurrë nuse. Këto zakone mund të sabotojnë shpresat e tyre për të gjetur një jetë të lumtur.

1. Vetësabotim

Disa gra janë eksperte në vetë-sabotim. Ato munden, pa kurrfarë vetëdije, të largojnë një marrëdhënie nga binarët, shpesh pa asnjë arsye.

2. Duke mos qenë vetvetja.

Imagjinoni një grua që e paraqet veten si një person i lezetshëm, i butë dhe i pakërkueshëm. Burrat bien në dashuri me këtë lloj personi shumë shpejt.

3. Zgjedhja e personit të gabuar pa pushim.

Shumë njerëz, pa fajin e tyre, zgjedhin të njëjtin lloj personi pa pushim. Për disa njerëz, ata tërhiqen nga njerëz që do t’i trajtojnë mirë, por, për shumë, ata tërhiqen nga njerëz që vetëm do t’u shkaktojnë zemërim.

4. Tërheqja e burrave të padisponueshëm.

Kjo është një X i madhe. I madh!

Shumë gra që ankohen se janë gjithmonë shoqëruese e nuses dhe kurrë nusja janë gra që janë të përfshira në marrëdhënie me burra të padisponueshëm, shpesh herë edhe në marrëdhënie me burra të martuar.

5. Qëndrimi shumë gjatë në një marrëdhënie toksike.

Për shumë njerëz, ata e dinë se janë në një marrëdhënie të keqe, por gjithsesi qëndrojnë. Arsyet që ata e bëjnë këtë janë të rëndësishme të vihen re. Ata e bëjnë këtë sepse besojnë se mund ta rregullojnë personin e tyre. Ata e bëjnë këtë sepse nuk janë dorëhequr dhe tashmë i kanë kushtuar aq shumë kohë sa nuk duan të largohen. Ata e bëjnë këtë sepse nuk besojnë se meritojnë më mirë. Ata e bëjnë këtë sepse shpresojnë se gjërat mund të kthehen në mënyrën si ishin në fillim, kur ishin të lumtur.

Lexo edhe :  Sjelljet që meshkujt shfaqin në marrëdhënie kur u mungon vetëvlerësimi

6.Duke i dhënë përparësi telefonave të tyre.

Jam i sigurt se jeni njohur nga afër me telefonin tuaj. Unë mendoj se po e mbani atë tani për të lexuar këtë artikull. Ndoshta edhe ju jeni të varur prej tij dhe e mbani pranë vetes gjatë gjithë kohës.. Ndoshta ideja e humbjes së telefonit ju mbush me një sasi të jashtëzakonshme ankthi.

7.Përdorimi i mediave sociale si një mjet marrëdhëniesh.

Oh, sa ne trajnerët do të donim që mediat sociale të mos ishin shpikur kurrë. Pse? Sepse mediat sociale janë një nga pengesat më të mëdha për një marrëdhënie të lumtur. /  S.M

Të fundit

Dua Lipa shfaqet e veshur me stilin që rrëmben vëmendjen në New York

Dua Lipa dukej mahnitëse me një pallto të zezë me lesh artificial në New York City të martën dhe...

Riaktivizohet vullkani në Malin Etna

Vullkani Etna në Italinë jugore ka shpërthyer sërish. Aktiviteti vullkanik vazhdon në Malin Etna, i cili është afërsisht 3.300 metra i lartë, në ishullin...

Aspirina, “dëmton” zemrën? Studimi viral i mjekut, Bigfarma kundër tij

TIRANË- Përdorimi i aspirinës e rrit me 26 për qind rrezikun e infarktit të zemrës tek njerëzit që kanë qoftë edhe një faktor predispozues lidhur...

Kërkoi një masë më të butë sigurie/ Gjykata e Lartë merr vendimin për Alma Kaçin

Gjykata e Lartë ka rrëzuar ankimin e bërë nga shtetasja Alma Kaçi për ndryshimin e masës së “Arrestit në shtëpi” me një masë më...

Pse udhëtimet na bëjnë të lumtur?

Të udhëtosh do të thotë të heqësh dorë nga gjërat e vjetra dhe të zakonshme për të “përqafuar” të renë. Ju bëheni njerëz më...

Lajme të tjera

Web TV