Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Kurseni më shumë karburant me dritaret e hapura apo me kondicionerin ndezur?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në makinën tuaj, kurseni më shumë karburant me dritaret e hapura apo me kondicionerin ndezur?

Epo, përgjigja është se kjo varet nga dy faktorë.

E para është se si funksionon kompresori juaj i ajrit të kondicionuar dhe sa karburant shtesë harxhon motori për ta mbajtur atë në punë.

E dyta lidhet me rezistencën e ajrit në trupin e makinës, e cila rritet kur vozitni me shpejtësi të madhe me xhamat e ulur.

Në këtë rast, në fakt, ajri hyn në kabinën e pasagjerëve, duke hasur në një rezistencë që nuk ishte aty me dritaret lart.

Megjithatë, ruajtja e shpejtësisë kërkon më shumë energji, dhe rrjedhimisht konsum më të lartë të karburantit.

Shpejtësia është thelbësore, siç tregohet, për shembull, nga një test i kryer në 2013 nga Shoqëria e Inxhinierëve të Automobilave, një organ standard në industrinë e hapësirës ajrore, automobilave dhe automjeteve.

Duke përdorur një makinë me shpejtësi të ndryshme, studiuesit zbuluan se makina duhej të udhëtonte me shpejtësi mbi 129 km/h me xhamat e ulur përpara se zvarritja të ulte efikasitetin e saj në krahasim me drejtimin me ajër të kondicionuar./Pershtati ne shqip Fjala.al

Të fundit

Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike...

Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë dhe nëna e Luizit. Çifti ka...

Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top Channel. Ai zbuloi të vërtetën e...

Lajme të tjera

Web TV