Viti i ri shkollor/ Veliaj jep njoftimin e rëndësishëm

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj nga shkolla  “Sami Frashëri” ka folur lidhur me nisjen e vitit të ri shkollor dh emasat e marra për një mbarvajtje sa më të mirë të mësimit,

Ai bëri me dije se do ti kushtohet një rëndësi më e madhe trafikut si dhe transportit të fëmijëve në shkolla.

Ai njoftoi se nuk do të lejohen të qarkullojnë automjete mallrash nga ora 7 deri në orën 9.

“Nëse një adoleshent e di se ku hapen disko e ku konsumohen alkool gjatë orarit të mësimit duhet ta dijë dhe polici, duhet ta dijë dhe mësuesi. Duhet ti mbajmë larg këtyre veseve që kanë kosto për komunitetin tonë. Ajo që ndodhta bie më shumë në sy është çështja e trafikut. Me sistemin e ri puna është bërë siç duhet. Dua t’ju njoftoj që rregullat e reja të qarkullimit të gjitha mjetet e panevojshme nuk do të dhëtojnë nga ora 7 deri në orën 9. Nëse ëshët kaq e rëndësishme duhet të bëhet para orës 7. 7 me 9 do ti dedikohet vetëm lëvizjes së shkollës.” // S.M

Të fundit

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Ish-kryeministri ‘non grata’ në SHBA, Minxhozi zbulon mesazhin e amerikanëve

Analisti Skënder Minxhozi, duke komentuar deklaratën e të ngarkuarit me punë të SHBA në Tiranë, David Ëisner, i cili tha se nuk i përgjigjet...

Analisti britanik bën paralajmërimin e frikshëm: Evropa të nisë përgatitjet për luftë

Shtetet anëtare të NATO-s në Evropë po përballen me një krizë të madhe – Rusia dhe Kina po armatosen me shpejtësi, me Moskën që...

Lajme të tjera

Web TV