test

Gazetari i njohur del me deklaratën e fortë/ SPAK ka 702 dosje me emra të medhenj

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari Lavdrim Lita, foli në lidhje me politikën dhe drejtësinë në vendin tonë. Në një intervistë televizive, theksoi se në dijenin e tij SPAK ka 702 dosje që po heton. Por megjithatë ai theksoi se edhe nëse SPAK i heton këto dosje kjo nuk do të thotë se do të kthehet drejtësia në vend.

“SPAK në dijenin time  ka 702 dosje që po heton dhe ka emra të mëdhenj, por kjo nuk do të thotë se duke hetuar, duke çuar në gjykim në Shqipëri duhet të kthehet demokracia në vend. Problemi që kemi ne me zgjedhjet me manipulimin me tjetërsimin e votës janë aty.  Në qeveri kemi ndryshime sasiore dhe jo cilësore”- tha ai./e.t

Të fundit

Letra e famshme e Ajnshtajnit, del në ankand me shifrën marramendëse

Një letër nga Albert Einstein, në të cilën inkurajohej SHBA-ja të zhvillonte bombat e para bërthamore në botë, do...

Çmenduri/ Austria mposht Holandën dhe e mbyll grupin si kryesuese, zhgënjen sërish Franca

Grupi D duket se sjell edhe surprizat më të mëdha deri në këtë pikë të Euro 2024, teksa në një grup ku bënte pjesë...

Kryeministri serb: Serbia e gatshme të bëjë kompromise me Kosovën

Serbia është e gatshme për “marrëveshje dhe kompromise” në bisedime me Kosovën, tha kryeministri i Serbisë, Millosh Vuçeviq, për agjencinë AFP. Këtë deklaratë, Vuçeviq e...

Burim i shkëlqyer vitaminash për organizmin, zbuloni cilësitë e farave të shalqirit

Ngrënia e shalqinit është një proces që sfidohet nga farat e shumta të tij. Zgjedhja është e qartë. Ose duhet t’i pështysh ose t’i...

Pse Berisha caktoi protestën kombëtare më 12 korrik?

Nga Ylli Pata Përse Sali Berisha zgjodhi ditën e samitit të NATO-s si datë për protestën e tij kombëtare? Kryesia e partisë së Sali Berishës, tashmë...

Lajme të tjera

Web TV