Në prag të nisjes së vitit të ri shkollor / Veliaj: Shmangni trafikun e panevojshëm

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, ka inspektuar punimet në shkollën, “Betim Muço”.

Veliaj tha se së shpejti kjo shkollë do të jetë e hapur për të gjithë nxënësit, duke thënë se i plotëson të gjitha standartet.

Ndër të tjera, sot Veliaj u bëri apel prindërve, të zonës së Kombinatit,  duke qenë se shkollat nuk ndodhen shumë larg, të shmangin trafikun në ditën e parë të shkollës.

E gjetëm një terren të përgatitur për pallat. Ka shumë njerëz që më thonë boll me sherre mos u konsumo kaq shumë. Ia vlen beteja për “Betim Muço”.

Kemi një shkollë shumë herë  të mirë se qendër të Tiranës .

Lagjia do vazhdojë të rritet. Shkolla ka kapacitet më shumë. E kemi kaluar testin shkolla është në autopilot.

Dua tu kërkoj një ndihmë prindërve. Nuk ka sens të marrin makinë në ditën e parë të shkollës. Shkollat janë në një rreze distance”, tha Veliaj./  S.M

Të fundit

Pritjes i vjen fundi/ Nisin përgatitjet për “BBV3”, ja pamjet brenda shtëpisë (Foto)

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa...

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë qëndrim në lidhje me vrasjen...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Lajme të tjera

Web TV