Ndryshimet në qeveri/ Begaj dekreton emërimin e ministrave të rinj

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti i Republikës Bajram Begaj dekreton shkarkimet dhe emërimet e ministrave të rinj, pak ditë pasi kryeministri Edi Rama bëri ndryshimet në qeveri.

Më 4 shtator kryeministri Edi Rama paraqiti disa ndryshime në kabinetin e tij qeveritar.

Qeveria e re;
Ministër i Financave
Ikën Delina Ibrahimaj
Vjen Ervin Mete

Ministri i Jashtëm
Ikën Olta Xhaçka
Vjen
Igli Hasani

Ministria e Bujqësisë
Ikën Frida Krifca
Vjen

Anila Denaj

Ministri i Arsimit dhe Sportit
Ikën Evis Kushi
Vjen
Ogerta Manastirliu

Ministre e Shëndetësisë
Iken Ogerta Manastirliu
Vjen
Albana Koçiu

Ministrja për Sipërmarrjen
Ikën Edona Bilali
Vjen
Delina Ibrahimaj

Ministri për Pushtetin vendor
Arbian Mazniku

(  S.M )

foto galeri

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

foto galeri

Të fundit

NBA/ Los Angelos Lakers mposhtin Indiana Pacers dhe janë fitues të In-Season Tournament

LeBron James dhe Anthony Davis kombinuan për 65 pikë, teksa Los Angeles Lakers fituan turneun inaugurues të NBA In-Season,...

VIDEO/ Inter mposht lehtësisht Udinesen në “Giuseppe Meazza” dhe rikthehet në kryesim

Interi rikthehet sërish në krye të Serie A. Skuadra e Simone Inzaghit zhvilloi një ndeshje perfekte në “San Siro” duke mposhtur 4-0 Udinesen. Fundi i...

Dhërmi/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke shkarkuar inerte pa autorizim

Një 56-vjeçar është nën hetim në gjendje të lirë, pasi u kap duke shkarkuar inerte në afërsi të një aksi rrugor, pa autorizim nga...

Humbi rrugën në Malin e Dajtit, policia i shkon në ndihmë turistit gjerman

Policia i ka ardhur në ndihmë një shtetasi gjerman. Ky i fundit rreth pasdites, në Malin e Dajtit, duke eksploruar natyrën, ka humbur rrugën,...

Tentativa për grabitje në fshatin Prush/ Autorët përleshën me efektivin

Tre personat e armatosur të cilët tentuan të vidhin me armë banesën e Gani Himës në fshatin Prush të Tiranës, patën përplasje me policinë,...

Lajme të tjera

Web TV