Analisti paralajmëron surpriza të bujshme në qeveri: Me këta nuk shkohet…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Analisti Lorenc Vangjeli paralajmëroi pak më parë se do të ketë sërish ndryshime në qeveri.

Vangjeli tha në emisionin “Kontrast” se ndryshimet e bëra nga kryeministri Edi Rama në Asamblenë e PS-së janë të përkoshme.

Ai tha se mund të ketë surpriza, pasi pretendon se Rama nuk do të shkojë me këtë qeveri në zgjedhjet e përgjithshme.

“Këto ndryshimet që ka bërë Edi Rama janë të përkohshme dhe mbi të gjitha nuk shkohet me këtë qeveri në zgjedhjet e përgjithshme. Kam një ide që nuk shkohet në zgjedhje sepse edhe vetëqeverisja është një organizëm me eukilibra të ndryshueshëm brenda-përbrenda dhe këtu nuk do të zbrisja edhe njëherë në nivelin e emrave konkretë, por të parimeve. Ndoshta do të shohim edhe surpriza”, theksoi ai.  /  S.M

Të fundit

Adele hap shpirtin: Unë vuaj nga depresioni

Këngëtarja e famshme britanike Adele në një intervistë për Hollywood Reporter ka pranuar se vuan nga depresioni. Këngëtarja, e cila...

Saranda në listën e destinacioneve për Krishtlindje, lë pas Londrën dhe Pragën

Bazuar në mbi 600,000 votat e udhëtarëve nga 168 vende në mbarë botën, organizata e destinacioneve më të mira evropiane (EBD) ka zbuluar listën...

Valbona Selimllari kundër Xhemi Shehut: Është tallje ajo që bëjnë në Portokalli

Imitimin e Valbona Selimllarit nga Xhemi Shehu në “Portokalli”, duket se Valbona nuk e ka pritur aspak mirë. E ftuar në emisionin “DWTS Fan Club”,...

Ja cilët ishin popujt më të lumtur të Bashkimit Europian për 2023

Teksa mbyllet ky vit janë bërë publike vendet më të lumtura në Bashkimin Europian. Sipas kësaj renditjeje, Austria, Polonia dhe Rumania kanë popullsinë më...

Ronela Hajati flet për përvojën në Eurovision: Më lanë në mes të 4 rrugëve

Ronela Hajati, e ftuar në “Më lër të flas”, ka folur për eksperiencën e saj në Eurovision dhe u shpreh se pavarësisht dëshirës së...

Lajme të tjera

Web TV