Video/ Ndodh fenomeni i pazakontë në Portugali, rrugët e qytetit përmbyten nga…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Portugali pasi shumë se dy milionë litra verë të kuqe kanë rrjedhur nëpër rrugët e një qytet portugez pasi një aksidenti në dy rezervuarët që mbanin pijen.

Pamjet janë bërë tashmë virale! Vera rrjedh poshtë një kodre në qytetin e São Lourenco do Bairro, nga një objekt në pronësi të Levira Distillery .

E mjaftueshme për të mbushur pothuajse një pishinë olimpike, vera portugeze shihet teksa rrjedh me shpejtësi nëpër rrugë, duke shkaktuar dëme, shkruajnë mediat e huaja.

Duke folur me Jornal de Notícias, Jorge Sampaio, nënkryetar i Këshillit Bashkiak të Anadias, tha: “Shqetësimi ynë më i madh ishte që vera të shkonte në lumin Cértima dhe të shkaktonte një fatkeqësi mjedisore.”

Prodhuesi i verës kërkoi falje për incidentin dhe tha se do të kujdeset për pastrimin e rrugëve dhe çdo dëmtim tjetër të shkaktuar.  /  S.M

Të fundit

VIDEO/ Roma ndalet në barazim në transfertën e Servettes, Lukaku gjen sërish rrjetën

Roma ka barazuar me rezultat 1-1 me Servetten në kuadër të grupit G në Ligën e Evropës. Vendasit e nisën...

VIDEO/ Aston Villa mposht Legian dhe vulos kualifikimin, supergol nga Ernest Muçi

Futbollisti shqiptar, Ernest Muçi, ka shënuar një super gol në përballjen mes Aston Villës dhe Legia Varshavës që u zhvillua në kuadër të raundit...

“S’ka qumësht, jepini ujë me sheqer”, qendra e grave të dhunuara lë foshnjat pa ushqim

Emisioni Fiks Fare solli një skandal me një qendër ku strehohen gratë e dhunuara, të cilat kanë një urdhër mbrojtje dhe shteti i dërgon...

OBSH: Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së COVID-19

Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së koronavirusit dhe arritën në 249 milionë në mes të një numri në rritje të kërcënimeve...

Agjencia e OKB-së për motin: Vitit 2023, më i nxehti në histori

Agjencia e OKB-së për motin njoftoi të enjten se viti 2023 është viti më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë ndërsa paralajmëron se ka shenja...

Lajme të tjera

Web TV