Kjo linjë ajrore ka një zgjidhje për të mos marrë valixhe me vete gjatë udhëtimeve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nuk jeni i sigurt se çfarë të paketoni nga garderoba juaj për një pushim në Japoni?

Nëse jeni duke fluturuar me Japan Airlines, përgjigja mund të jetë asgjë.

Transportuesi ajror ka filluar një provë njëvjeçare të një shërbimi që u lejon udhëtarëve të rezervojnë një sërë rrobash – që mbulojnë stile për stinë të ndryshme – dhe që i marrin në hotelin e tyre pas mbërritjes.

Në fund të qëndrimit, rrobat kthehen, lahen dhe futen përsëri në sistem.

I quajtur Any Wear, Anywhere, shërbimi zgjat deri në fund të gushtit 2024 dhe Japan Airlines thotë se mund të zvogëlojë emetimet e karbonit.

Çmimet variojnë nga 34 deri në 48 dollarë për të gjithë periudhën e qirasë.

Shërbimi ka funksionuar që nga fillimi i korrikut dhe përgjigja ka qenë jashtëzakonisht pozitive, thonë përfaqësuesit e Japan Airlines./   S.M

Të fundit

Arabia Saudite nënshkruan blerjen e 105 avionëve Airbus nga Franca

Kompania Saudia Group do të blejë 105 avionë pasagjerësh Airbus, teksa ngrinte lart marrëveshjen si më të madhen e...

Mbyllet dega e një banke serbe në veri të Kosovës, shpërndau pagesat e Beogradit

Autoritetet në Kosovë njoftuan të hënën (20 maj) se kanë mbyllur gjashtë njësi të “Bankës Postare Kursimore” të Serbisë në veri të vendit, institucion...

Për të patur flokë të bukur e të shëndetshëm, këto janë 9 ushqimet që duhet të konsumoni

1.Vezët Vezët janë të parat në listë për flokë të shëndetshëm sepse ato përmbajnë shumë proteina dhe biotinë, por edhe shumë lëndë të tjera ushqyese...

“Politikanët që kanë bashkëpunuar me grupet kriminale janë të tmerruar nga SPAK!”

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdaraj i ftuar në një emision televiziv, foli për goditjen e shtatë grupeve kriminale nga SPAK. Ai tha se politikanët që kanë bashkëpunuar...

SPAK godet krimin/ Karamuço: Grupet mund të kundërpërgjigjen dhe të cenojnë sigurinë

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, i ftuar në Real Story, tha se pas aksionit të SPAK është rritur shqetësimi se grupet kriminale mund të...

Lajme të tjera

Web TV