Rini milionerash? Makinat luksoze po blihen më shumë nga kjo moshë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pavarësisht një liste pritjeje prej tre vitesh për disa nga makinat e saj, CEO i Ferrarit tha se kompania nuk ka plane të shtojë prodhimin për të përmbushur kërkesën.

“Ne jemi një markë që nuk po kërkon vëllim”, tha CEO i Ferrarit, Benedetto Vigna për CNBC në një intervistë ekskluzive.

“Ne mund të bënim më shumë, por kjo nuk ka kuptim. Do ishte ofenduese për klientët tanë.”

Vigna tha se pavarësisht ofertës së kufizuar, kompania vazhdon të zgjerojë shtrirjen e saj midis klientëve të rinj.

Ndërkoë, raportohet se baza e saj e klientëve është zgjeruar për 10 tremujorë radhazi, dhe 30% e klientëve të saj të rinj janë më pak se 40 vjeç, tha ai./E.Ç

Të fundit

Ndryshime në dikaster, emërohet drejtori i ri i Shërbimit të Provës (Emri)

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka propozuar në takimin e sotëm në Këshillin e Ministrave emrin për Drejtorin e...

Ndryshime dhe të papritura, datat që duhet të mbash mend në dhjetor

12 dhjetor – Hëna e re në Shigjetar Kjo hënë e re të motivon të zgjerosh horizontin, të marrësh më shumë informacion dhe të ndërmarrësh...

Miratohet projektligji për amnistinë e të dënuarve, drafti i kalon Parlamentit për votim

Këshilli i Ministrave ka miratuar në mbledhjen e sotme draftin e Ministrisë së Drejtësisë për amnistinë e të dënuarve, nga e cila përfitojnë 600...

Përfshihet nga flakët autobusi i linjës Elbasan-Tiranë

Autobusi i linjës Tiranë-Elbasan është përfshirë nga flakët. Fatmirësisht Pasagjerët kanë zbritur në kohë dhe nuk raportohet për qytetarë të lënduar. Zjarrfikësja ka mbërritur në...

Përballje e ashpër/ Gruaja padit ish-burrin për ‘diskriminim moshe’

Prishja e një martese është gjithmonë e vështirë për të dyja palët por në një rast të çuditshëm gjykata në Angli ka pranuar padi...

Lajme të tjera

Web TV