“Kanë dalë përgjimet e Enrochat” / Analisti: Të dhëna tronditëse për zyrtarë e ministra

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Analisti Lorenc Vangjeli ka paralajmëruar se përgjime nga zyrtarë të lartë të qeverisë do të dalin nga Enrochat.

I ftuar në “Debat”, Vangjeli deklaroi se shumë shpejt do të ketë të dhëna tronditëse që anëtarë të Gjykatës së Lartë dhe ministra e deputetë janë të përfshirë në aktivitetet kriminale. Analisti tha se serveri i Enrochat ka tre vite që është thyer dhe përgjimet kanë dalë.

“Shumë shpejt do të ketë të dhëna tronditëse që anëtarë të Gjykatës së Lartë, zyrtarë, ministra, deputetë, ish ministra.

Një pjesë për mjet pune një pjesë sepse ashtu kanë zgjedhur të bëjën. Kanë dalë në përgjimet e Enrochat. Ka të paktën 3 vjet që ky server është thyer”, deklaroi Vangjeli.

EncroChat është një rrjet komunikimi dhe ofrues shërbimesh me bazë në Evropë që është përdorur nga anëtarët e krimit të organizuar për të planifikuar aktivitete kriminale.

Policia u infiltrua në rrjet midis Marsit dhe Qershorit 2020 gjatë një hetimi në të gjithë Evropën./  S.M

Të fundit

Tarifat e Brexit për automjetet elektrike, BE propozon pezullim

Komisioni Evropian dëshiron t’i shtyjë tarifat e Brexit-it për automjetet elektrike dhe bateritë për tre vite. Kjo është arsyeja pse...

Padia për marrëveshjen për emigrantët, Manja: I ka kaluar të gjitha filtrat!

Ministri Ulsi Manja në përfundim të mbledhjes së qeverisë u pyet për marrëveshjen me Italinë për emigrantët. Ai theksoi se për asnjë arsye nuk ka...

Studimi i ‘PISA 2022’ për rezultatet e dobëta të nxënësve, gishti drejtohet nga mësuesit!

Rënien drastike e nivelit të nxënësve në Raportin “Pisa 2022”, ekspertët ia atribuojnë ndër të tjera mungesës së trajnimit të mësuesve dhe nivelit të...

Inteligjenca artificiale vjen me risi edhe në modë, krijohet copa që ndryshon ngjyrë

Mendoni një botë ku mjafton një gjest i thjeshtë me duar dhe mund të ndryshoni ngjyrën e veshjeve në çfarëdo që ju pëlqen. Kjo është...

Demenca, objekti në shtëpi që zbulon çrregullimin dhe i huton pacientët

Rregullimi i dhomave në shtëpi mund të ketë një ndikim serioz te njerëzit me demencë. Në faqen zyrtare të Sistemit Shëndetësor Britanik (NHS), ka një...

Lajme të tjera

Web TV