Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

 • melbet
 • megapari
 • megapari giriş
 • melbet
 • betrari giriş
 • onbahis giriş
 • Çfarë tregojnë për ne lidhjet që kemi pasur

  113 563 lexime

  124,178FansaPëlqeje

  PËRDORINI MARRËDHËNIET SI USHQIM PËR TË MENDUAR

  Çdo marrëdhënie që kemi pasur, mund të bëhet një mjet shumë i dobishëm dhe efektiv për të mësuar të njohim veten në thellësi: në fakt, përmes marrëdhënieve me njerëz të tjerë ne shprehim shumë nga personaliteti dhe karakteri ynë, shpesh edhe në mënyrë të pavetëdijshme, pa filtra dhe censurë. Natyrisht është shumë e vështirë të jesh gjykatës i paanshëm kur vëzhgojmë veten në një marrëdhënie, por distanca kohore mund të ndihmojë për të dhënë një ekzaminim pak më objektiv se si jemi në të vërtetë dhe si lidhemi me të tjerët, për mirë apo për keq. Në fakt, edhe vetë koncepti i introspeksionit bazohet në idenë e të kuptuarit dhe analizimit të mënyrës sesi u shfaqemi të tjerëve, nga jashtë – kështu që përpjekja për ta kuptuar përmes marrëdhënieve të kaluara ka më shumë kuptim sesa mund të mendoni. Natyrisht, ndërsa analizojmë veten brenda një marrëdhënieje, duhet të kujtojmë se edhe partneri do të bëjë të njëjtën gjë dhe do të ketë interpretimin e tij të sjelljeve tona: nëse kemi një marrëdhënie të ekuilibruar dhe të hapur, në të cilën mund të flasim dhe të përballemi me njëritjetrin. T’i njohësh këto përshtypje, është një pikënisje e shkëlqyer për t’u rritur.

  ÇFARË MUND TË THONË PËR NE MARRËDHËNIET QË KEMI PASUR?

  Çdo marrëdhënie që kemi është padyshim unike, por nuk është e pazakontë që shpesh priremi të ndjekim modele të vërteta të sjelljes në marrëdhënie, modele që përsëriten, dhe të kërkojmë dinamika që mund të jenë të ngjashme: ndodh të pyesim veten pse gjithmonë duhet të ballafaqohem me narcistë ose njerëz toksikë. Mund të mos jetë rastësi, por më tepër tregues i ndonjë problemi të pazgjidhur që do të ishte më mirë të analizohej në thellësi dhe ndoshta të merrej me ndihmën e një psikologu. Të gjitha marrëdhëniet që kemi pasur thonë diçka për ne; nga i dashuri ynë i parë në gjimnaz e deri tek ai aktual. Duke parë në perspektivë mund të mësojmë shumë nga mënyra se si jemi sjellë, nga personaliteti ynë në një moment të caktuar ose nga reagimet tona ndaj situatave të caktuara. Për shembull, nëse priremi të kemi gjithmonë marrëdhënie me njerëz shumë problematikë, mund të pyesim veten nëse nuk kemi ndonjë problem të vogël të vetëvlerësimit ose nëse nuk fshehim një shqetësim më të thellë. Përndryshe, nëse kërkojmë partnerë më “të lakueshëm”, mund të jetë që ne të kemi një karakter dhe vullnet shumë të fortë dhe se ne priremi të kërkojmë një marrëdhënie në të cilën gjithmonë mendojmë se kemi kontroll maksimal, ndoshta jo gjithmonë në një mënyrë të shëndetshme.

  Lexo edhe :  Donte ta ndante nga Sara, Bardhi ndan rrugët me menaxherin e tij

  Gjithashtu, pamundësia për të qenë besnikë në marrëdhënie me dikë ose vazhdimi i ndryshimit të partnerëve mund të jetë spiuni që ne luftojmë, për ndonjë arsye ose një traumë të pazgjidhur, për t’u lidhur dhe për t’i besuar të tjerët dhe mund të jetë një pikënisje e shkëlqyer për ta analizuar këtë sjellje më tej. Shpesh takojmë njerëz që kanë stile të ndërlikuara të lidhjes. Për shembull, ata që fillojnë një lidhje dhe më pas bëjnë përpjekje për t’u ndarë nga partneri, duke i acaruar, sepse thellë brenda vetes nuk besojnë se e meritojnë dashurinë e tyre. Edhe marrëdhëniet me familjen apo me miqtë mund të thonë shumë për ne: kjo padyshim nuk do të thotë që çdo marrëdhënie duhet të analizohet në detaje, përkundrazi.

  Është shumë e rëndësishme t’i jetosh marrëdhëniet me qetësi, pa parë çdo qëndrim të vetëm në mikroskop dhe pa kërkuar kuptime të fshehura në çdo marrëdhënie. Të zbulosh se çfarë thonë marrëdhëniet për ne është një mënyrë e shkëlqyeshme për të mësuar diçka më shumë për veten dhe karakterin tonë, por pa e ekzagjeruar: nëse e kuptojmë se kemi marrëdhënie vetëm me njerëz toksikë, padyshim që është tregues i një shqetësimi më serioz, por nëse kemi marrëdhënie të shëndetshme dhe të kënaqshme, mund të mendojmë se në përgjithësi kemi një jetë emocionale mjaft të ekuilibruar./E.Ç

  Të fundit

  Kujdes kur të niseni me pushime, mos e përdorni kurrë këtë gjë në hotel

  Është koha e pushimeve dhe udhëtimeve dhe shpesh njerëzit vendosin të qëndrojnë në një hotel. Një ekspert i kujdesit të...

  Nga debati me Trump, te gafa me emrin e Putinit, prapaskenat e lamtumirës së Joe Biden!

  Dueli me Trump Më 27 qershor, problemi i parë i Bidenit në përplasjen e parë televizive kundër Trump në Atlanta. Presidenti u shfaq i hutuar,...

  Shkencëtarët tregojnë arsyen pse thinjemi

  Shkencëtarët besojnë se kanë zbuluar mekanizmin pas thinjjes së flokëve, i cili mund të ndihmojë në zhvillimin e një trajtimi për të ndryshuar qelizat për të...

  Velipojë, po lahej në det dhe pësoi arrest kardiak, vdes 75-vjeçari nga Kosova

  Një 75-vjeçar ka humbur jetën këtë të hënë në Velipojë. Sipas informacioneve të policisë, i moshuari ka qenë duke u larë dhe pësoi arrest kardiak. “Rreth...

  Si të mbrojmë veten këtë verë nga rrezet UV për të parandaluar tumoret

  Kemi dëgjuar dikë të thotë: "Nëse mbaj krem kundër diellit nuk do të nxihem". Kjo nuk është aspak e vërtetë, pasi duke përdorur krem...

  Lajme të tjera

  Web TV