Ndërtime pa kriter/ Gazetarja zbulon zonën më të shtrenjtë dhe më të lirë në kryeqytet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetarja Dorina Azo në një intervistë televizive foli rreth rritjes së çmimit të referencave për banesat. Ajo ka zbuluar se cilat janë zonat më të shtrenjta dhe më të lira në Tiranë

“Me vendimin që është miratuar në fletoren zyrtare në korrik kanë ndryshuar çmimet për 32 zonat kadastrale të Tiranës dhe për pesë komuna në Tiranë, duke përfshirë Dajtin, Kasharin, Farkën, Petrelën dhe Prezën.

Çmimet e referencës janë rritur 5 deri në 76%, kurse në 5 komunat e Tiranës rritja varion nga 20-60% ku 60% është rritja më e madhe e shënuar në zonën e Farkës.

Kjo përkthehet në të njëtën vlerë në taksën e ndërtesës që paguhet nga qytetarët, sepse taksa llogaritet mbi vlerën e apartamentit”,-tha gazetarja Dorina Azo./  S.M

Të fundit

Stuhi dhe tornado në SHBA/ Raportohet për gjashtë të vdekur

Moti i keq ka përfshirë Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Raportohet se 6 persona kanë ndërruar jetë pasi tornadot...

Parashikimi i motit/ Temperatura të ulta në gjithë Shqipërinë

Sipas MeteoAlb, moti i kthjellët, por relativisht i ftohtë do të mbizotërojë në të gjithë territorin e vendit deri pas-mesdite kur pritet kalim i...

Horoskopi ditor, 10 Dhjetor 2023

DASHI Gjatë kësaj dite do bëni mirë të reflektoni më gjatë dhe të braktisni disa zakone të këqija. Keni për ta parë se shumë shpejt...

NBA/ Los Angelos Lakers mposhtin Indiana Pacers dhe janë fitues të In-Season Tournament

LeBron James dhe Anthony Davis kombinuan për 65 pikë, teksa Los Angeles Lakers fituan turneun inaugurues të NBA In-Season, me rezultat 123-109 ndaj Indiana...

VIDEO/ Inter mposht lehtësisht Udinesen në “Giuseppe Meazza” dhe rikthehet në kryesim

Interi rikthehet sërish në krye të Serie A. Skuadra e Simone Inzaghit zhvilloi një ndeshje perfekte në “San Siro” duke mposhtur 4-0 Udinesen. Fundi i...

Lajme të tjera

Web TV