Roma “shfryn mllefin” dhe shkatërron Empolin në Olimpico, Lukaku gjen rrjetën e parë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Roma ka ka bërë detyrën në kampionat teksa mundi me goleadë 7-0 Empolin. Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho fitoi penallti pas vetëm disa sekondash lojë, pasi Sebastian Walukiewicz preku topin me dorë. Nga pika e bardhë nuk gaboi Dybala, me portierin Etrit Berisha që i kuptoi krahun, por nuk mundi dot të neutralizonte sferën. Goli i dytë i skuadrës kryeqytetase dhe goli i parë me fanellën e Romës për Renato Sanches erdhi në minutën e tetë. Mysafirët ishin të pafat në minutën e 35-të, ku një autogol i Grassit thellon edhe më shumë diferencat.

Në pjesën e dytë, Lukaku me shokë e patën të lehtë për të menaxhuar rezultatin. Në të 55-tën, Dybala kompletoi dopietën, duke bërë që tifozët e Romës të buzëqeshnin në shkallët e stadiumit.

Sa i takon lojtarëve shqiptarë, përveç Berishës që ishte titullar në mesin e shtyllave, në pjesën e dytë te Empoli u aktivizua edhe mbrojtësi Ardian Ismajli, i cili mori vendin e polakut Walukiewicz. Spektakli i golave nuk kishte përfunduar ende, Cristante “tundi rrjetën” në minutën e 80-të, sakaq Romelu Lukaku “e bëri sefte” te Roma duke dërguar shifrat në 6-0. I shtati gol mban firmën e Mancinit.

Roma merr fitoren e parë në kampionat dhe tashmë fokusi është te ndeshja e radhës, ajo ndaj Torinos.

Të fundit

Putin urdhëron zmadhimin e ushtrisë ruse me 170 mijë ushtarë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e ka urdhëruar ushtrinë ruse të premten ta rrisë sasinë e trupave duke i...

Pagoi 30 mijë euro për vrasjen e gruas së tij, shkon në 3 numri i të arrestuarve

Policia e Kosovës ka arrestuar edhe një person të tretë lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë (29 nëntor) në...

Avokatja‘ skanon’ Reformën në Drejtësi: Jemi më keq se në 2016-n

Reforma në drejtësi dhe ecuritë e saj këto 7 vite ishte tema ku juristja Adriana Kalaja gjatë një interviste televizive u shpreh se kjo...

Një tjetër epidemi po kërcënon botën/ Virusi që u shfaq në Kinë po përhapet me shpejtësi

Autoritetet në Kinë, Evropë dhe Amerikë janë në gatishmëri pasi rastet e pneumonisë misterioze po rriten me shpejtësi, me shumë pacientë, kryesisht fëmijë dhe...

Inskenoi vrasjen e bashkëshortes, këshilltari i ish-presidentit Pacolli pranon fajin

Naim Murseli ka marrë përsipër përgjegjësinë dhe fajin për porositjen e vrasjes së bashkëshortes së tij. Sipas mediave kosovare, këshilltari i ish-presidentit Pacolli, ka treguar...

Lajme të tjera

Web TV