Babai i Meghan Markle jep intervistën tronditëse: Ajo nuk është personi që njihja

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Thomas Markle është rikthyer me një intervistë të re duke shprehur dëshirën për të parë nipërit e tij për herë të parë.

Babai i Meghan Markle, 79 vjeç, u shfaq në Good Morning Britain dhe foli në një intervistë ekskluzive për vajzën e tij dhe Princin Harry. Thomas Markle i është lutur Meghan që ta lejojë të shohë nipërit e mbesat e tij, duke shtuar se ai nuk e ka parë atë për pesë vjet që kur ishte në shtratin e tij në spital.

“Unë jam i lënduar. Jam shumë i mërzitur. Kjo është një gjë mizore për t’i bërë gjyshit, t’u mohosh atyre të drejtën për të parë një nip”, tha ai. “Në Kaliforni mund të padisë për t’i parë, por nuk dua ta bëj këtë. Tjetra është se nuk kam bërë asgjë të keqe. Nuk ka asgjë që thotë se jam keq”.

Ai shtoi: “Unë jam një baba me të vërtetë i dashur dhe ai e di këtë, dhe nuk ka asnjë justifikim që ai të trajtojë mua ashtu, nuk ka justifikim që ai të trajtojë gjyshërit ashtu.”

Duke folur për atë se si ishte Meghan, Thomas Markle tha: “Meghan jetoi me mua nga klasa e gjashtë deri në shkollën e mesme dhe nuk kam parë kurrë diçka të tillë. Unë kurrë nuk e pashë llojin e gruas në të cilën ajo u shndërrua, jam i tronditur. Ajo nuk është personi që e njihja si vajzën time.”

Kur u pyet nëse mendon se është faji i Harrit, Thomas Markle tha: “Unë mendoj se më shumë ndikon Harry-n sesa ajo. Unë jam gjithmonë këtu për të, ende e dua, gjithmonë do ta dua. Kjo nuk do të ndryshojë kurrë, por unë dua që ai të më afrohet dhe të më lërë të shoh nipërit e mi dhe të më lërë të qetësohem. Njerëzit shkojnë në burg për pesë vjet dhe falen, unë nuk bëra asgjë. Kështu që unë mendoj se ai mund të më falte. ”

Lexo edhe :  Kendall Jenner zbulon sekretin e grimit të përsosur për pranverën

Ai shtoi: “Unë gjithmonë do të kërkoja falje për çdo gjë që kam bërë gabim. Më vjen keq nëse e kam bërë këtë.”

Babai i Meghan e krahasoi veten me Mbretin Karli III, duke thënë se të dyve u është hequr kontakti me nipërit e mbesat e tyre. “Dhe Mbreti Karli III nuk ka bërë asgjë të keqe dhe është i privuar nga fëmijët ashtu si unë,” tha ai./I.S

Të fundit

Diplomohen 32 oficerë të Policisë Gjyqësore, Ambasada Amerikane zbardh detajet

Janë diplomuar 32 oficerë të Policisë Gjyqësore që u trajnuar nga ekipi ligjzbatues i Ambasadës së SHBA në kursin për hetimin...

Basha: PD do të dorëzojë në Kuvend amendamente për të mbështetur SPAK

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një konferencë për mediat bëri me dije se do të dorëzojnë në Kuvend amendamentet për të mbështetur...

I fituar nga vetëm 65 persona, Kate Middleton nderohet me titullin më e lartë mbretëror

Anëtarja e parë e familjes mbretërore që iu dha titulli më i lartë shoqëruese e nderit u bë Princesha e Uellsit, Kate Middleton. Një titull të cilin e...

Balla në Emiratet e Bashkuara, takohet me liderët politikë, zbardhen temat e diskutimeve

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka vizituar Emiratet e Bashkuara ku ka zhvilluar një takim me liderët politikë në vend. Përmes një postimi në rrjetet...

Vala e të nxehtit godet këtë vend, nuk do ta besoni sa shënojnë temperaturat

Filipinet po përballen me një valë ekstreme të të nxehtit, me autoritetet që kanë këshilluar qytetarët që të mos dalin jashtë “Është kaq nxehtë sa...

Lajme të tjera

Web TV